A.T.V.14/2/a 1. Berichten omtrent den vijand en de eigen troepen, voor zooveel zij voor den ontvanger van ge wicht z ij n. De toestand moet, voor zoover de sectie-com mandanten dezen moeten weten, zoo nauwkeurig mogelijk worden medegedeeld; wat uit de bevelen of berichten van den bataljonscommandant wordt bekend gemaakt, moet worden vervolledigd met hetgeen de compagniescommandant weet op grond van eigen waarneming, de meldingen van eigen patrouilles, van andere wapens en troepen (veilig heidstroepen, artillerieverkenningsorganen), enz. Hier b. v. Vijandelijk artillerievuur op grooten afstand is te verwachten. A.T.V. 38/2/ Vijandelijke waarnemingsvliegtuigen zijn gesigna leerd. Enz. Maakt de compagnie deel uit van een troepen macht waaraan de steun van artillerie is toebedeeld A.T.V. (voorhoede, eerste gevechtséchelon, enz.) dan verdient 157/4//5/ het aanbeveling daarvan melding te maken, ook al G. v. Mob. A. is het niet bekend of die artillerie de compagnie 36/1 //3/ wel rechtstreeks zal steunen. Het is een mensche- lijke eigenschap van de infanterie dat zoodanige A.T.V. 162/1/ mededeeling haar moreel ten goede zal komen en zal worden gewaardeerd. Is het bekend dat artil- A.T.V. 157/3/ lerieverkenningspatrouilles in het voorterrein zijn, dan V.V.D.A. wordt daarvan eveneens mededeeling gedaan. Op 3, 6, 5. de verre afstanden, waarvan op 't oogenblik sprake is, is het geenszins onmogelijk dat aan een artillerie- verkenningspatrouille het waarnemen van eigen ge schutvuur wordt opgedragen, zelfs dat de vuurlei ding daaraan wordt toevertrouwd Door zoodanige mededeeling wordt dan reeds het eerste verband gelegd voor de samenwerking met de artillerie voor wat betreft het aandeel dat compagnies- en sectie commandanten daarin kunnen hebben. Waar de artillerie verkennings waarnemings)organen er naar streven hunne standplaatsen te bereiken zonder door V.V.D.A. 12 den vijand te worden gezien en verder ongezien te 27. blijven, dient dus de infanterie bij het overbrengen van berichten, het vragen van inlichtingen, enz. aan die organen, noodzakelijk hetzelfde streven in acht te nemen. Eventueele gegevens omtrent het terrein kunnen eveneens hier worden vermeld. 426

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 18