2. Taak van de compagnie in het al gemeen; opstelling t/o van andere compagnieën van het bataljon. b. v. De compagnie wordt ontwikkeld en zet den marsch voort marschrichting strook doel c. q. eerste marschdoel kompasrichting De compagnie wordt ontwikkeld (stelt zich op) in het terreindeel (aan te duiden van rechts naar links en de aansluiting van eind naar begin aangeven) front naar of kompasrichting De compagnie komt in eerste linie, links is..... rechts is achter is Dekking door mitrailleurs in stelling bij 3. Opstelling der secties, richtings sectie, marschrichtingdoel/strook/ kompasrichting. lste sectie voorste echelon marcheert naar sectie van richting, kompasrichting beveiligt in front. 2de sectie rechts, 200 M. afstand, 100 M. tus- sc'nenruinne, beveiligt rechterflank. 3de sectie links, 200 M. afstand, 100 M. tus- schenruimte. Ook wel: lste sectie naar terreindeel 2de naar 3de naar Wanneer kans op verliezen door vijandelijk vuur bestaat zal de colonnelinie veelal aanbeveling verdie nen. Aangezien echter met het oog op de kwets baarheid en ook in verband met de iatere ontwikkeling tot het gevecht eene opstelling van de drie secties R. I. 300 op één lijn weinig aanbeveling verdient, zullen de sectiën gewoonlijk van den aanvang af in de diepte worden geéchelonneerd. In deze opstelling kunnen een of meer sectiën vóór, de andere(n) achter worden geplaatst. Een achterwaarts geplaatste sectie kan achter de tusschenruimte tusschen de voorste sectiën of uitwaarts van een der vleugels van deze staan. Hieruit volgt dat zeer zeker bij de compagnie in voorste linie de secties in de diepte geéchelonneerd zullen worden en dat bij volgende compagnieën de colonneiinie dikwijls zal kunnen voorkomen. Naar- 427

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 19