Het ontladen van de karren moet worden geor ganiseerd (welke sectie het eerst moet halen, enz.) anders ontstaat er verwarring, wanneer 9X8 man daarop afkomen. De karren kunnen daarna worden gebruikt voor de veldzakken c q. ook van gevechts- en verkenningspatrouilles. Bevolen moet worden hoe de karren moeten volgen of waarheen deze moeten gaan. Den fourier moet worden opgedragen na de karren op de bestemde plaats te hebben gebracht, zich weer bij den compagniescommandant te voegen. 6. Opdracht eventueel ingedeelde mitrailleurs. Indien eene sectie mitralleurs is ingedeeld, hetgeen bij den aanval bij een compagnie in eerste linie menigmaal zal kunnen voorkomen, laat men deze het best volgen achter het midden van het voorste échelon, ter hoogte van het tweede. De sectie is dan naar alle zijden veilig opgesteld en heeft de meeste kans naar alle zijden c. q. steun te kunnen verlee- nen. In dit stadium kan er nog geen gevechtsopdracht G.V.1.44/2/ worden verstrekt. Uitdrukkelijk is aangegeven dat bij den aanval van af de middelbare afstanden ook de mitrailleurs aan den strijd kunnen deelnemen. Moet G.V.1.44/1/ het terreinwinnen door vuur worden gesteund dan geschiedt dit in beginsel zoolang mogelijk door de artillerie. Het geven van een opdracht om door vuur te steunen zal in dit stadium dus hooge uitzonde ring zijn, b.v. bij hinderlijke vooruitgeschoven mi trailleurs van den vijand, niet onder artillerievuur te nemen. Hoe dan gehandeld moet worden zal later worden besproken bij het algemeen gebruik van de mitrailleurs. Het verdient wel aanbeveling om, afgescheiden van de vorengenoemde terreinverkenning, maatregelen te nemen tot het doen verkennen van het terrein met het oog op eigen mitrailleurstellingen, door personeel van de ingedeelde sectie mitrailleurs. 7. Plaats-compagniescommandant» commandogroep. G.V.1.98/1/ Zoodra de compagnie tot ontwikkeling overgaat, bevindt zich de compagniescommandant als regel in het midden van de opstelling van de compagnie waardoor hij het best in staat is zijn invloed op de secties te waarborgen. Wanneer hij zichnietaan den regel houdt en zich wat verder naar voren be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 26