geeft, geschiedt zulks gewoonlijk om zelf te zien, om zelf te verkennen. De compagniescommandant wordt, wanneer tot de ontwikkeling wordt overgegaan, vergezeld door de commandogroep bestaande uit drie ordonnan sen (bij voorkeur tamboers en hoornblazers), den wielrijder en het toegevoegde verbindingsper soneel. Voor dien doet men dit het best mar- cheeren bij de geweermitrailleurkar. Van de com mandogroep moeten bepaalde menschen worden aangewezen om den bataljonscommandant en de volgende secties in het oog te houden, waardoor reeds gedeeltelijk wordt gezorgd voor: 8. Verbinding. G. V.I 99/3/ De verbindingen in dit stadium nml. met den bataljonscommandant en met nevenafdeelingen moeten worden tot stand gebracht door de ordonnansen en den wielrijder en door de seiners onder het verbin dingspersoneel. Nu nog geen draadlooze of lijnver bindingen tot stand brengen, want deze moeten anders, net tot stand gekomen, dikwijls weder wor den verbroken en gaan veelal verloren. Bij den eersten aanleg van electrische verbindingen A.T.V. 24/1/ moet zuinigheid worden betracht ten einde ook later nog over personeel en materieel te kunnen beschikken. De verbinding moet zoo mogelijk door personen worden tot stand gebracht. Lamp-en vlag- verbinding veroorloven slechts korte berichten op korten afstand zijn ordonnansen dikwijls vlugger en beter. Wel kan het aanbeveling verdienen de batal jonsverbindingsas te noemen, welke soms reeds zal worden aangelegd en waarvan dan eventueel gebruik kan worden gemaakt. Het algemeene beginsel is dat de verbinding van hoog naar laag en van links naar rechts moet tot stand worden gebracht, doch dat ook „laag en „rechts" daartoe moeten medewerken, c. q. zelfs daarvoor moeten zorgen. 9. Munitie. Bij het verlaten van den marschweg zal een G.V.l. 5 4/1/ gedeelte van de gevechtstrein-munitie van hei 110/1/ bataljon aan de manschappen zijn uitgereikt, omdai de voertuigen van dien trein ais regel niet in het terrein zullen kunnen volgen. Is zulks niet geschied dan dient daarop tijdig de aandacht te worden gevestigd. 435

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 27