Aan verdere munitie-aanvulling behoeft in dit stadium nog geen aandacht te worden geschonken G.V.l. 110/2/ zulks geschiedt eerst wanneer bij het begin van het vuurgevecht de munitiepost wordt opgericht. 10. Geneeskundige dienst. Bij het bataljon is een hulpverbandplaatsafdeeling O.V.G.D. 8 ingedeeld, welke, behalve om te voorzien in den ATV 196ö dagelijkschen geneeskundigen dienst, is bestemd om op het gevechtsv, ld, tot in de voorste gevechtslinie, hulp aan de gewonden te verleenen en om een hulpverbandplaats op de richten. A.T.V. 198/1/a Tijdens den marsch van het bataljon was van OVGG 24a die afdeeling naar behoefte en al dan niet voor vast personeel aan de compagnie toegevoegd, doch toen het bataljon werd ontwikkeld, is de hulpverband plaatsafdeeling geheel of gedeeltelijk achtergebleven op een door den bataljonscommandant aangewezen O.V.G.D.33/2/ punt. Is die plaats bekend gemaakt, dan doet de compagniescommandant daarvan mededeelingge wonden daartoe in staat kunnen zich dan derwaarts begeven, berichten omtrent de aanwezigheid van andere gewonden derwaarts worden gezonden. Een hulpverbandplaats zal in dit stadium nog niet zijn opgericht, dus kan ook de plaats daarvan nog niet worden medegedeeld. Mocht de hulpverbandplaatsafdeeling gedeeltelijk achterblijven en een gedeelte daarvan zijn aangewe zen om alvast met de compagnie mede te gaan (b.v. O.V.G.D. ziekenverpleger en 4 ziekendragers) dan laat men Bijlage HVb dit het beste marcheeren bij een der secties van het tweede echelon, aan die zijde waarlangs de compagnie is gekomen, zulks met het oog op de omstandigheid dat gewonden de neiging hebben A.T.V. 191/4/zich te begeven naar den weg waarlangs zij zijn ge- O.V.G.D. 35/3/ komen. De gewonden zullen, voor zoover zij daartoe in staat zijn, zichzelf en elkaar helpen bij het aanleggen A.T.V. 199/1/2 van het noodverband, c.q. zullen hunne kameraden O.V.G.D. daarbij helpen. Verdere hulp wordt verleend door 33'3//4/ het geneeskundig personeel, dat hen opspoort, als nog of beter helpt, laaft, transporteert, enz. Voor het gewondenstransport mogen geen manschappen van de compagnie worden gebezigd hierop dient ter dege te worden gelet, want hunne neiging daar toe is groot. 436

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 28