toe werken, waarbij voorts de voorzijde van het gobelin naar beneden is gekeerd. Zooals reeds eerder werd bekend gesteld is het door den heer J. Z van Dyck in Indië vervaardigde ontwerp ten slotte door den "heer Eland, ook in Indië als schilder welbekend, op ware grootte overgebracht op een, uit verschillende bladen samengestelde, pa pieren wand welke daarna door den heer Eland is geschilderd, zooveel mogelijk volgens de aanwijzingen van den ontwerper. Met deze werkzaamheden is de heer Eland zoover gevorderd, •dat alleen nog het motief voor den klewangaanval moet worden afgewerkt. Alle door den heer Eland vervaardigde deelen worden ter beschikking gesteld van de weefsters, die daarop de op het gobelin aan te brengen kleuren hebben af te lezen. De heer E. werd daarom bij herhaling gedwongen zijn werk, ter wille van den voortgang in het weven, tijdelijk te staken. Aangezien de afwerking van het gobelin nog geruimen tijd op zich zal laten wachten, werd het denkbeeld overwogen van het schilderij eene foto te doen nemen. Een deskundige op dat ge bied ontraadde ons de uitvoering van dat voornemen, omdat het niet te vermijden zou zijn, dat op die foto zichtbaar zullen zijn de afscheiding der onderscheidene bladen, waaruit het geheel is samengesteld, zoodat de resultaten niet evenredig zullen zijn aan de te maken kosten. Inmiddels zullen onderhandelingen worden geopend over het doen maken van kleurenfoto's van het gobelin, voordat het aan H M. zal worden overgedragen. Daartoe is in correspondentie getreden met de firma van Leer te Amsterdam, waarvan de resultaten zullen worden medegedeeld. Het ligt in de bedoeling, om, indien die drie-kleurendruk-foto's bij een oplage van b. v. 1000 exemplaren, afmeting 25 bij 40 c. M tegen betrekkelijk Jagen prijs vervaardigd kunnen worden, belanghebbenden in de gelegenheid te stellen bij inschrijving zich van zulk een gekleurde foto te voorzien. Namens het Comité De Secretaris, W. F. EISMA. 459

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 51