474 the undeniable advantage they now have in range, there may be very con siderable modifications in the views held, and the decisions hitherto arrived at. Vermeldenswaard is ook de opvatting: One cannot get away from the fact that as a powers scale of naval superiority diminishes, so must the scale of defence of her bases and ports increase." Een tweede lezing gehouden voor the Royal Artillery Institution is „Deve lopment of Artillery material" door Colonel Rawlins, waarin na een elemen taire theorie het bestaande Engelsche geschut vluchtig wordt besproken en de noodig geachte verbeteringen worden opgenoemd. Vooral vermeerdering van de dracht en vermindering van gewicht wordt daarbij gewenscht. In een artikel getiteld: „The future of the Regiment" laat de Colonel Rowan- Robinson zijn fantasie den vrijen teugel. Waar, volgens schrijver, de mecaniseering van de legers toe moet leiden is samen te vatten in de volgende aanhaling: The future is to see its composition and functions altered in a far more radical form. Some 90°/0 of the horse, field and medium artillery wil disap pear a small number of medium and heavy batteries charged with the dual "function of coast defence and oversea sieges will remain; pack artillery in "England will be abolished, that in India retainedmobile anti-aircraft units '[will be absorbed into the Tank Corps; stationary anti-aircraft services alone "will undergo a big increase." A „Taken on the whole, the prospects are extraordinarily unpleasant; hardly a"redeeming feature can be distinguished. Practically the only mobile artillery "left will be the Indian pack brigades, and the immobile artillery will be more "immobile than ever. If, however, the premises on which this paper is based "are correct, that is the situation to be faced. In„Lessons of the great war" behandelt Captain Body„The barrage „versus concentration on selected targets" en komt tot de slotsom dat de bar rage, hoezeer ook op haar plaats in den loopgravenstrijd, in den toekomstigen veld-oorlog vervangen zal moeten worden door de vuurconcentratie op be paalde doelen. Naar aanleiding van de geslaagde proeven tot het vervangen van paarden- tractie door de Fordson Tractor onderwerpt de Major Voysey in een artikel: „The Mechanicalisation of Territorial Field Artillery deze mechanische ver voerswijze aan een nadere beschouwing. Schrijver, die blijkbaar niet in de commissie van proefneming heeft zitting gehad en dus in hoofdzaak theoretische bezwaren stelt tegenover de in de practijk opgedane gunstige ervaringen, begint zijn conclusie met den volgen den, zeer veelzeggenden zinr „However great one's attachment to the horse, one is reluctantly forced to „conclude that, as regards the territorial field artillery, the advocates of me chanical draught have more than made out their case." Vooral voor onze verhoudingen is dit artikel hoewel niets nieuws bevat tende niet van belang ontbloot. Major Brooke geeft in „The evolution of artillery in the great war" aan de hand van verschillende gevechten en tijdperken een interessant overzicht van de opvolgende wijzigingen in de art. tactiek. Verder vermelden wij nog het door Major-General White geschreven artikel „The Passing of the Driver", een laatste groet aan de uit het Royal Regiment of Artillery (tengevolge van het invoeren van motortractie) verdwijnende stuk rijders. Zeer mooie photo's verluchten dit sympathieke artikel. Militar Wochenblatt. 18 April 1926. Hieruit vermelden wij„Die Auf- marsche auf dem Balkan 1914" en „Ueber die Waffen des Zukunftkrieges" welk laatste artikel interessante beschouwingen levert over de bestrijdingsmo gelijkheden tegen tanks en vliegtuigen. Verder troffen wij aan een beschrijving- van het Dornier-Sanitatszeug D. O. T. Heerestechniek April 1926. In het artikel„Die Amsterdamer Automo- bilausstellung" werden eenige foto's van tractors opgenomen o.a. de Citroën welbekend uit de Saharatochten, de Latil en de omgebouwde Fordson.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 66