475 Kriegskunst in Wort und Bild. April 1926. In enkele bladzijden wordt een zéér beknopt overzicht gegeven van het optreden van het Branden- buro-sche III Reservekorps onder Generaal v. Beseier tegen Antwerpen. De zoo leerzame taktische oefeningen, waarbij speciaal de handelingen van de kleinste eenheden van alle wapensoorten worden uitgesponnen, wordt dit maal weer voortgezet. Het volgen van deze elementaire, met krijgservaring geschreven oplossingen kunnen wij ten sterkte aanbevelen. In een 12-tal schetsjes worden de taktische grondbeginselen van een rivier overgang vastgelegd, terwijl tot slot de aandacht gevestigd moge worden op de gegevens in foto's van pantserauto's waarbij technische nieuwigheden worden besproken die ook voor ons van veel belang kunnen worden. Infantry Journal. April 1926. „The Civil Wars in China" is een artikel van captain Spoerry, waarin op duidelijke wijze een beknopt overzicht wordt gegeven van de gebeurtenissen in China. Het opstel „Morale Building in Time op Peace" vermeldt o. m. de waarde welke uitgaat van „traditie" en „uiterlijk voorkomen". Een dergelijk artikel doet weldadig aan in dezen „lossen tijd. The journal of the United service Institution of India. April. 26. De Squadron Leader Hodsoll geeft in: „Aircraft and anti-aircraft defence een uitvoerig overzicht van de verschillende mogelijkheden op dit gebied Veel vertrouwen in de ridderlijkheid van zijn mogelijke tegenstanders schijnt deze schrijver niet te hebben, hetgeen o. m. blijkt uit ondervolgende aanhaling, waarin de cursiveering van ons is: But it must not be expected that the ingenuity of man will be exhausted and we may confidently expect other horrers, such as steel darts, poisoned or non-poisoned, liquid fire and cholera germs. Interessant is het artikel: „The objects of the Master-General of supply Branch in Peace and War", waarin de geweldige groei der fabrieken voor oorlogstuig wordt behandeld. Zeer uitvoerig wordt „The Battle of Kut-al-Amara door Majoi General Sir W. D Bird vervolgd. Voor hen die deze zoo interessante onderneming in extenso willen bestudeeren zal dit artikel van belang zijn In: R A. F. and Army co-operation" bekijkt de Squadron-Leader Slessor een gelijknamig artikel door Major Cherry in het Octobernummer gesc re ven van vliegstandpunt en verwijt den Majoor het oorspronkelijke ojistel te veel uit artilleristisch standpunt te hebben geschreven Dergelijke meenmgs- verschillen zijn voor den buitenstaander leerzaam ook al doet het woord „mis leading" dat meermalen gebruikt wordt niet aangenaam aan La Revue Maritime. Avril 1926. Belangrijke gegevens bevat het arti kel „Le Repatriement de l'Armée „Americaine" waarin de verschillende regelingen besjjroken worden welke noodig waren om na de beëindiging van den grooten oorlog de 2.000.000 Amerikanen van Europa naar Amerika over te brengen. Revue Militaire Suisse. Avril 1926. In een opstel „Au Maroc geeft Manue een overzicht van de gebeurtenissen in Marokko in de maand <Jc o- ber 1925. Uit Wissen und Wehr vermelden wij de belangrijke strategische studie „Betrachtungen iiber den deutschen Aufmarsch 1914. Revue militaire Franqaise. Avril 1926. De zeer gedetailleerde stu „Verdun" wordt door Lieutenant-Colonel Grasset vervolgd. Wij vestigen de aandacht op de groote moeilijkheden welke onvoldoende verbindingen me zich kunnen brengen (het ontruimen en later weer bezetten van Brabant). Le Général Dosse geeft in een artikel„Réflexions suggerees par „Six mois de Campagne au Maroc" verschillende wenken voor het optreden der hransche troepen tengevolge van de eigenaardige eigenschappen van den vijand, e terreinmoeilijkheden, enz. Wij halen hieruit aan: L'artillerie. Dans un pays de montagne et contre un adversane onue et sans profondeur, l'artillerie ne peut en principe tirer qu'a vue directe. La

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 67