13. DE HOOGERE KRIJGSSCHOOL EN HET INDISCHE LEGER. Gaarne verleenen we plaats aan ondervolgend schrijven. Den Haag, 8 Juni 1926. Geachte Redacteur. Den lsten November 1926 zal het 50 jaar geleden zijn, dat aan de Hoogere Krijgsschool voor het eerst de gelegenheid werd opengesteld voor officieren van het Nederlandsch-Indische leger om als leerling aan die inrichting te worden gedeta cheerd. Het bestuur der H. K. S. wil dezen datum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het denkbeeld is daarom geopperd om ter gelegenheid daar van een gezamenlijken maaltijd te houden op 30 October a. s. te 's Gravenhage van directie, leeraren en leerlingen, waarbij de aanwezigheid van oud-directeuren, oud-leeraren benevens oud-leerlingen van het Indische leger zeer op prijs zou worden gesteld. De commissie, die zich gevormd heeft ter voorbereiding van die herdenking heeft nu aan alle nog in leven zijnde oud-leer lingen enz. voorzoover zij in Europa vertoeven en de commissie er in slaagde de adressen te weten te komen, een circulaire toegezonden voor deelneming aan dezen maaltijd. Aangezien onder den lezerskring van het onder Uwe redactie staande periodiek vele oud-krijgsscholieren zijn, zoudt U de commissie ten zeerste verplichten, indien U door opname van een kort bericht hieromtrent in de eerst volgende aflevering zoudt willen medewerken hieraan ook in Indië bekendheid te geven. Zij, die het voornemen hebben om binnenkort te repatrieeren en aan de herdenking willen deelnemen, zouden dan tevens nog gelegenheid hebben daarvan kennis te geven aan den Secretaris- Penningmeester der Commissie Jhr. H. Laman Trip. Kapitein- Adjudant v. d. Directeur der H. K. S. Nieuwe Uitleg 1 den Haag. Hoogachtend. Uw dw. W. P. MARINISSEN Kapitein Int. N. I. L. Voorzitter der Comm. 479

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 71