A.V.O. 16/2/3/. geven en niet al te spoedig te volstaan meteen* Men vergete niet dat hij, die in vredestijd niet heeft geleerd over een en ander na te denken, op het gevechtsveld beslist verzaakt. 1. Vijand, eigen troepen (eigen artil lerie). Mededeelingen omtrent den vijand volgen uit vijandelijk vuur, berichten van patrouilles, berichten van hoogerhand. b. v. vijand heeftbezetmitrailleurnesten worden vermoed bijde juist gepasseerde cavaleriepatrouille werd bijbeschoten, zij vermoedt een vooruitgeschoven mitrailleurnest bij Links van ons is het bataljon, rechts van ons bevinden zich geen troepen. Onze artillerie komt (staat) bij (of) achter ons in stelling. A.T.V. 14/2/a De mededeeling betreffende de neventroepen is G. V. I. van gewicht omdat de bekendheid met de afdeeling 33c. van het eigen leger met welke in onmiddellijk verband moet worden gehandeld bijdraagt tot de samen werking bij het bereiken van het gemeenschappelijk gevechtsdoelde vermelding van de aanwezigheid van artillerie, ook al steunt deze niet rechtstreeks, verdient steeds aanbeveling uit een moreel oogpunt. 2. Taak bataljon, taak compagnie, opstelling van andere compagnieën, opstelling steunende artillerie. Ons bataljon maakt zich meester van wordt ondersteund door de artillerie, in stel ling bij De 1ste (eigen) en de 2de compagnie (links van ons) in eerste linie; in tweede linie de 3de en 4de compagnie, de 3de achter ons, de 4de schuinslinks achter de 3e, de bataljonscommandant is plaats aangeven). Onze compagnie maakt zich meester van aanvalsstrookrechtergrens linkergrens Het is noodig hier te spreken van ondersteunen de artillerie en niet b. v. van infanteriebatterij(en) (artis infanteriebatterij) om te voorkomen dat het niet wordt begrepen. Aan de compagnie in eerste linie wordt een aan valsstrook aangewezen. A. T. V. Het bevel tot vermeestering van een bepaald 149/1/ object moet tevens de terreinstrook aanwijzen, door 491

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 11