wanneer van de geheele brigade minder dan 4 man R. I- over zijn, want dan is het voor de bediening van den 10/5/6/ geweermitrailleur vereischte aantal niet meer aanwezig en dat zoolang de sectie nog in de diepte is geëchelonneerd, versterking van de vuurlinie uit de compagniesreserve niet noodig is, dat daaraan eerst kan worden gedacht zoodra de geheele sectie in het voorste echelon van de vuurlinie is ingezet. Ook verdient het niet altijd aanbeveling, een vuurlinie, waarin zeer vele verliezen worden geleden, toch te trachten op sterkte te houdenzulks kan wijzen op een goed geleid vijandelijk vuur of op opeen- hooping in de vuurlinie dan wel een onjuist gebruik van het terrein. G. V. I. Het inschuiven van de brigades regelt de sectie- 94/5/ commandant op aanwijzing van den compagnies commandant. Heeft de compagniescommandant zijn reserve ver bruikt dan zal hij trachten zoo spoedig mogelijk nieuwe te vormen door geleidelijk los maken van G. V. I. afdeelingenkan hij dit doel niet bereiken dan geeft 101/4/ hij kennis aan den bataljonscommandant die dan 49 wel zal beslissen in hoeverre hij al dan niet de bataljonsreserve zal gebruiken voor een nieuwe compagniesreserve. 6. Gebruik sectie mitrailleurs. b. v. De sectie dadelijk in bewakingsstelling ongeveer bij(dekt de opstelling van de compagnie en het latere voorwaartsgaan, daarbij in het bijzonder letten opvolgt echelonsgewijze langs (het vuur openen wanneer de lijnwordt over schreden). Zijn er reeds doelen bekend, dan deze aanwij zen (vuur openen zoodra daaruit vuur wordt ontvangen). (Er mag alleen ter uitvoering van de opdracht worden gevuurd). Als richtsnoer voor het gebruik van de sectie mitrailleurs geldt het volgende: De mitrailleurs kunnen, om het terrein winnen der compagnie te steunen, van af de middelbare afstanden G. V. 1.44/2/ (1200 M.) ook aan den strijd deelnemen, doch zij 157 moeten het vuur zoo laat mogelijk en waar doenlijk 31 verrassend openen. Er zal daarbij gestreefd moeten worden naar het benutten van de groote dracht en de juistheid van het mitrailleur-vuur om de tegenpartij echarpeerend of enfileerend onder vuur te nemen, 498

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 18