liefst uit eene hooge opstelling om langer over de eigen troepen te kunnen vuren. G.V.I. 153/2/ De sectiecommandant, die als regel bij zijn sectie blijft en moet zorgen in verbinding te blijven met den compagniescommandant aan wien de sectie is toegevoegd, ontvangt van dezen zijn opdracht en 152/1/ de aanwijzing van de plaats, waar de mitrailleurs ongeveer in stelling moeten komen. Deze com mandant bepaalt ook de doelen welke het eerst onder vuur moeten worden genomen en in den regel ook 102/1/2/ het oogenblik waarop het vuur moet worden ge opend. Heeft de sectiecommandant geen bepaalde opdracht of behoeft hij voor het oogenblik niet te vuren en biedt de vijand kortstondig zichtbare doelen, waarop hij veel uitwerking kan verwachten, 154/1/ dan kan hij, indien te voren reeds door zijn sectie was gevuurd, zoodat mag worden aangenomen dat de plaats daarvan voor den vijand niet meer onbe kend is, op eigen gezag die doelen onder vuur nemen. Wenscht echter de compagniescommandant dat 154/2/ de sectie alleen mag vuren ter voldoening aan de verstrekte opdracht, dan moet zulks uitdrukkelijk in diens bevel worden bepaald. Wordt opgerukt van terreinvoorwerp tot terrein- voorwerp en is het tusschengelegen terrein open, dan moeten telkenmale, voordat wordt opgerukt, de mitrailleurs in stelling staan om het vuur op de overzijde te kunnen openen. Het mag niet voorkomen dat deelen van de compagnie onder infanterievuur genomen worden van de overzijde alvorens de eigen mitrailleurs gereed zijn om dit onverwijld te beantwoorden. M. m. geldt zulks ook buitenwaarts bij een com pagnie op een vrijen vleugel of op een niet-aan- geleunde flank. Een echelonsgewijze oprukken der mitrailleurs zal dan menigmaal worden toegepast. G. V. I. Bevindt de compagnie zich op een vleugel dan 102/4/ moeten de mitrailleurs zoodanig worden opgesteld, 155. dat zij mede kunnen werken aan het afslaan van 151 aanvallen op dien vleugel en door hun plaats vol- 102/2//3/ doende beveiligd zijn. Bij uitzondering kan het voorkomen dat een enkele mitrailleur wordt toegevoegd. De compagniescommandant moet dus ongeveer de plaats der vuurstelling van de mitrailleurs aangeven. Men hoort soms dat zulks een nevenzaak is, iets van ondergeschikte beteekenis, dat de hoofdzaak is 499

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 19