dat de commandant der mitrailleur-sectie moet weten waar zijn projectielen moeten inslaan, dus dat hem de doelen moeten worden opgegeven en dat hij dan wel zal uitmaken waar hij in stelling moet komen. Het G. V. I. huldigt die meening niet. Men kan den commandant der mitrailleur-sectie geen vrijheid laten in de keuze der stelling. Deze moet passen in het algemeen kader en zulks kan het beste worden beoordeeld door den compagnies commandant. Het waarlijk juiste punt kan de compagniescom mandant slechts bepalen wanneer hij zich bij de sectie mitrailleurs bevindt of wanneer hij van te voren zelf heeft verkend. Als regel zal een en ander niet het geval zijn en daarom bepaalt hij „ongeveer de plaats, dus b. v. in den omtrek van de omgeving van Bij oefeningen hoort men dikwijls het bevel verken een stelling en kom in stelling bij Dat de sectiecommandant voor het innemen van een stelling eerst verkent, is vanzelfsprekend en het gelasten daarvan dus overbodig. Het verrichten van eene verkenning moet eerst dan worden gelast wanneer het resultaat den compagniescommandant kan worden gemeld en deze uit meerdere stellingen de beste wil kiezen. In zoodanig geval moet den verkenner ook steeds worden gezegd aan welke opdracht(en) moet worden voldaan. Dezelfde stelling kan voor de eene opdracht goed, doch voor een andere opdracht niet goed zijn zulks moet uit het verkenningsrapport blijken. Hooge opstellingen verdienen de voorkeur omdat men dan over de eigen troepen heen kan vuren in de breedte en in de diepte en dat langer kan vol- houden, zonder verplaatsing, wat een voordeel is, daar tijdens de verplaatsing de mitrailleur niet dadelijk kan vuren. Bij flankeerende opstelling komt het langer volhou den al minder tot zijn recht maar toch nog beter dan bij het vuur door openingen, waar, gesteld dat de vuur linie de openingen vrij houdt, wat blijkens de ervaring bezwaarlijk schijnt te gaan, vooral bij het naderen tot den vijand, de vuurmogelijkheid in de breedte afneemt met eiken pas dat de vuurlinie voorwaarts gaat 7. Luchtafweer. Beveiliging. Wordt de noodzaak tot maatregelen voor de beveiliging tegen troepen op den grond in deze

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 20