546 7. ORGAAN N. I.O.V. JULI-NUMMER. In het artikel Het voorschrift Menages 1925" wordt op grond van de reeds verkregen ervaringen met het nieuwe menagevoorschrift een poging aangewend om door bespreking van de menageboeken aan te toonen, dat er verband bestaat tusschen het'inrichten van deze boeken en de werkelijke aandacht van den officier voor het eten van den man, dat de menageboeken prikkels kunnen vormen tot een voortdurende groote belangstelling en dat door het aanbrengen van eenige wijzigingen in de thans bestaande modellen de belangstelling voor het eten van den man kan worden verhoogd. De heer G. Feekes breekt in een artikel Het Roode Kruis", na vooraf een historisch overzicht te hebben gegeven van de in den loop der eeuwen ondernomen pogingen om het lot van zieken en gewonden 111 oorlogstijd te verzachten, een lans om ook voor een mogelijken toekomstigen oorlog in deze gewesten tot een doelmatige organisatie te geraken. Door de afdeeling Malang van het Roode Kruis, waarvan de schrijver hier blijkbaar de woordvoerder is, zijn pogingen aangewend om voor v"lw'Ul^ hulp-verleening o.m. te komen tot de oprichting van de noodige Roode Kruis brDezeSeenheden zouden geschikt moeten zijn om in iedere militaire organisatie te worden ingeschoven. Of met de door schrijver gedachte organisaties het gestelde doel het best zal worden gediend meenen we afhankelijk te moeten stellen van de afbakening van de taak dezer vrijwillige organisaties ten opzichte van de geneeskundige eenheden bij de veldtroepen, waaromtrent we noode eenige gegevens missen. Dat de schrijver die afbakening minder scherp m het oog heeft gehouden zou kunnen blijken uit het feit, dat hij voor zijn vrijwillige organisaties de beschikking vraagt over een 200 miliciens dus militairen. Het valt overigens wel te voorspellen, dat tegen een dei gelijken afstand van miliciens zich overwegende bezwaren zullen doen gelden, aangezien we onze militieplichtigen nu eenmaal ten volle noodig hebben voor diensten onder de wapenen. Oud - krijgsscholier bespreekt de invoering van een onderscheidingsteeken voor officieren, die voldoen aan de eischen voor den Generalen Staf. Een dergelijk onderscheidingsteeken is in Holland reeds ingevoerd en heeft, naar uit een artikel in het orgaan van de Vereeniging van officieren van de Nedei- landsche Landmacht blijkt, niet tot onverdeelde instemming geleid. Wij kregen ook particuliere mededeehngen van gelijke strekking. Ook voor Indië is invoering reeds herhaaldelijk bepleit en ook ditmaal wordt daartoe een voorstel gedaan, zij het dan ook dat de schrijver de be- zwaren aan deze invoering verbonden, niet over het hoofd ziet. We meenen wel te mogen vaststellen, dat met de al of met bepaald legerbelang gemoeid zal zijn, de animo voor de H. K. S -studie z. daardoor niet worden beïnvloed. Het betreft hier dus een maatregel, die geheel, dan wel voor het overgioo gedeelte de persoonlijke belangen der betrokkenen raakt. En we kunnen we fis vrij zeker aannemen, dat er zoowel voor- als tegenstanders van dezen maat- re Wellicht dat een referendum onder de betrokkenen meer licht zou kunnen verspreiden over de wenschelijkheid om tot invoering van een dergelijk on derscheidingsteeken over te gaan Het orgaan is overigens, behoudens enkele mededeelingen, o. a. voor verlof gangers en dé gebruikelijke overzichten, gewijd aan Vereenigmgsmeuws, T. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 66