549 you catch it in a blanket when the mule bucks it off? Whatever the correct "answer may be, one has been built of fairly sturdy parts, packing in six loads, 'firing the regular 75-mm. projectile over 9000 yards, and weighing only 1250 „pounds." „Surely that ought to satisfy the long range half of the mountain anillery „anyway." Verder viel ons op de volgende opmerking: „The possibility of rubber „tires for guns forced the more complicated brake drum and brake band with ,pts lining, over the old iron shoe attached with two bolts and applied against ",the tire," waaruit blijkt dat men aan de met rubberbanden voorziene voer tuigen remtrommels met remband heeft aangebracht. Ook hetgeen over mechanische trekkracht geschreven wordt is de aandacht zeker waard. Verder zij de aandacht gevestigd op het artikel„The Use of sub-caliber in Training" en op „A Discussion of machine gun organization and training for Field Artillery" welk laatste artikel een schema geeft voor de oefeningen met mitrailleurs door de artilleristen te houden. De taak van deze mitrailleurs is „To protect the battery positions and provide a close-in defense with particular attention to the flanks. This requires training against ground per sonnel-infantry and, perhaps, cavalry. „To protect the battery and the limbres against aerial attack. This requires „training in anti-aircraft methods and seems to be the function to be parti cularly stressed. „A possible protection to the personnel of forward observation posts. The „instances requiring such protection may be expected to increase. „Protection for batteries on the march. Considering day marching to be „the exception, succesful carrying out of this function requires extremely „thorough and careful training. There is some danger of the guns becoming „more of a menace by reason of disclosure of night movements than their „being a source of protection." „The Accompanying Gun" geschreven door Majoor R. C. Batson behan delt zéér oppervlakkig dit belangrijke onderwerp, zonder feitelijk tot een be vredigende oplossing te komen. Het door schrijver voorgestane incidenteele gebruik van een gewoon veld-stuk is wel een zéér eenvoudige oplossing 1 De lezing van het artikel „Pack Artillery" geeft den lezer het aangename gevoel dat ons leger op dit gebied méér dan „bij" is met het nieuwe berg- geschut. Revue Militaire Suisse. Mai 1926. Als eerste artikel in dit nummer wordt een beschouwing gegeven betreffende de van 19-22 April jl. plaats gehad hebbende oefeningen met gemengde brigades. Hierbij viel ons op de volgende critiek „Vers midi, le directeur de la manoeuvre interrompit l'exercice et en fit la „critique, faisant ressortir l'insuffissance de l'exploration, le fractionnement „trop grand des colonnes de poursuite terwijl de schrijver o. m. tot de conclusie komt dat aan de staven van brigades, regimenten en bataljons enkele ruiters en wielrijders waren toe te voegen omdat onder sommige omstandigheden slechts hierdoor de zoo uoodige verbinding verzekerd is. De Capitaine L. de Montmollin geeft in een opstel getiteld „L'appareil de tir fictif Baranoff" een uiteenzetting van de voordeelen verbonden aan het gebruik van dit fransche toestel. Reeds in de Revue d'artillerie van Juni 1924 werd dit toestel uitvoerig beschreven. La Revue d'lnfanterie. Mai 1926. De zeer gedetailleerde en interessante „étude des Règlements par la méthode des cas concrets" wordt voortgezet waarbij het gevecht van het 14e R. 1. van 31 Mei en 1 Juni 1918 tot in fines ses wordt nagegaan en daarna getoetst aan de bestaande voorschriften De Capitaine Jaubert behandelt aan de hand van een concreet geval de behoeften aan verbindingen bij de Infanterie. De Chef de Bataillon Goubernard opent in dit nummer een artikel getiteld:

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 69