551: Bulletin Beige des Sciences Militaires. Mai 1926. De Majoor van deri Gen. Staf Barthélemi opent in dil nummer een zeer diepgaande studie over „La Problème de la sureté". Voorbeelden van Alexander, Julius Cesar, Han nibal, enz. dienen ter illustratie. De Majoor Paquot begint in dit nummer een studie over infanteriegeschut, terwijl de Kolonel Ponleur het eerste deel van een studie „La Lutte d'artil- lerie" geeft. Revue Militaire Franqaise. Mai 1926. Lieutenant-Colonel Grasset vervolgt zijn uitgebreide studie: „Verdun". Dit zeer gedetailleerde en kleurig geschreven opstel geeft den lezer een goed inzicht van de geweldige verrichtingen van de 72ste Divisie onder de allermoeilijkste omstandigheden. Het 3e vervolg van de studie: „Les Debarquements alliés aux Dardanelles" geeft een overzicht van de operaties aan de Suvla-baai. De commandant Schneider breekt een lans voor het behoud en de uit breiding van „l'artillerie légère puissante", Wij citeeren hieruit: „II faut que l'officier qui dirige le tir d'une unite d'A. L. P. soit un trés bon „artilleur, car il iinporte d'obtenir le rendement optimum d'un stock déterminé „de munitions; „L'A. L. P. sera généralement mise a la disposition des unités d'infanterie. „11 est par suite inutile d'avoir des agents de liaison. L'A. L. P. est avec „l'infanterie. „Elle recoit ses missions directement, non par le inoyen de la carte, mais „a vue; „L'emploi de l'A. L. P. au profit de l'infanterie n'empêchera pas cette der rière de possdder organiquement des engins trés légers (37, stockes, etc. „ayant la possibilité d'être: a) transportés par tracteurs on sur voiturettes légères, b) trainés a bras d'hommes. c) portés par le personnel, „et avec lesquels elle remplira un certain nombre de missions urgentes". lnstede van een streven naar vermindering van het aantal wapens alzoo een poging tot uitbreiding daarvan. Tenslotte vestigen wij de aandacht op het artikel„La Guerre Chimique" hetwelk in dit nummer vervolgd wordt. Revue d'Artillerie. Mai 1926. De generaal Estienne opent dit nummer met een studie betreffende „les erreurs d'observation". De verhandeling van den Lt. Colonel d'artillerie Gavard getiteld „La Lutte pour le Petröle" wordt beëindigd. De slotconclusie waartoe schrijver komt luidt: „Pour nous, la question du carburant national est urgente; elle interesse „tout spécialement les milieux militaires, paree qu'une armée moderne, dont „le ravitaillement en carburant ne peut être garanti d'une fa?on certaine et „continue, est un organe sans vie. L'essence (ou son sucédané) est pour elle, „selon un mot désormais célèbre, „aussi précieuse que le sang". Kriegskunst in Wort und Bild Mai 1926. De populaire taktische oefe ningen, waarbij de handelingen van kleine onderdeden tot in finesses werden uitgewerkt, worden voortgezet. Behalve Infanterie en Artillerie komen heden Infanterievliegers, pioniertroepen en verbindingstroepen ter sprake. De plaatjes betreffende maskeeringen brengen niets nieuws, doch bewijzen den lezer weer hoe op deze onderhoudende wijze in kort bestek enkele grondbeginselen kun nen worden verwerkt. Boven het geschreven woord hebben deze teekeningen het voordeel, dat zij meer indruk achterlaten. Ditzelfde voordeel hebben de grafische voorstellingen achterin dit nummer. Revue de Cavalerie Mai-Juni 1926. Naar aanleiding van een in de Revue de Paris van 1 September 1925 verschenen artikel waarin het verdwijnen van de cavalerie wordt voorspeld of aanbevolen, geeft de Colonel Audibert thans een studie, getiteld: „Suppression de la Cavalerie?" Schrijver komt tot de slotsom dat: „Plus ou moins hippique et mécanique,

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 71