Het doel van het individueel vuur is niet zoozeer de voorwaartsche beweging helpen mogelijk maken maar meer den tegenstander, van wien men een hoofd, een arm, een been ziet, buiten gevecht te stellen. Hiertoe is noodig het nauwkeurigheids- en jagersschot op een doel ter grootte van een kop V.S.I. (borst) rompschijfer wordt derhalve hoogstens 8/2/ op 100, 200 of 300 M. gevuurd en alleen op be- 93/7/ langrijk grootere doelen b. v. een mitrailleur, een geweermitrailleur, tot hoogstens 500 M., doch dit laatste dan bij voorkeur alleen door scherpschutters. Gelet op de zich voordoende doelen mag men wel aannemen dat individueel vuur op meer dan 100 of 200 M. bij uitzondering zal worden afgege ven. Munitieaanvulling. G.V.l. Aangezien de voertuigen van den gevechtstrein 54/1/ de troepen als regel niet in het terrein zullen kun nen volgen, zal bij het verlaten van den marschweg een deel der gevechtstrein-munitie moeten worden uitgereikt. De gevechtstrein behoort tot het bataljon en zoodra dit bij de ontwikkeling den marschweg ver laat en daarbij den gevechtstrein moet achterlaten, 131/1/ zal de bataljonscommandant gelasten een deel van de gevechtstrein-munitie uit te reiken. Waar dit 110/1/ achterlaten regel zal zijn, zooals juist is gezegd, wordt dan ook, in den regel, zoodra de compagnie den marschweg verlaat, een deel van de gevechts trein-munitie uitgereikt. Gewoonlijk zal derhalve de man na de ontwik keling van het bataljon reserve-munitie bij zich hebben. Bovendien kan zoodra de voorste afdeelingen het vuur op den vijand moeten openen de commandant 54/2/ van een bataljon in eerste linie een plaats aanwijzen waar een voorraad munitie gereed wordt gelegd (munitiedepot). Hiervan dient die bataljonscommandant dus be richt te zenden, c. q. dienen daaromtrent inlich tingen door den compagniescommandant te worden ingewonnen. Wanneer de geregelde voorwaartsche beweging van de compagnie wordt gestaakt, doordat het vuur gevecht begint, dat is dus op hoogstens 500 M., kan de compagniescommandant een plaats aanwij- 570

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 18