rand van de 300 M. zone, gereed in een doelmatige formatie om vooruit te gaan, wanneer het artillerie vuur ophoudt. Van dat oogenblik is de infanterie 16 op haar eigen vuur (mitrailleurs, geweermitrailleurs, geweren, handgranaten) aangewezen. Er heeft dus op dezen afstand een soort van verdichting plaats, niet zooals vroeger om den vuur- strijd te versterken, maar om meer troepen beschik- G. V. I. baar te hebben voor het handgemeen en ter beper- 19/1/ king van verliezen. Moet eene opstelling dicht achter de vuurlinie worden ingenomen, dan kan het aanbeveling ver dienen, om, door de brigades (van de compagnies- G. V. I. reserve) naast elkaar te plaatsen, de diepte zoo- 94/4/ veel mogelijk te verminderen ten einde de sectie te onttrekken aan de groote dieptewerking van het vijandelijk vuur. In de vuurlinie blijft het schaakbordbeeld bestaan. De stormaanval, het binnendringen, het doordringen. Nadat het eigen artillerievuur heeft opgehouden, G. V. I. wordt verder terrein gewonnen met behulp van de 15 eigen strijdmiddelen: vuur en beweging. Het vuur der compagnie moet dan van zoodanig gehalte zijn en den vijand zoodanig beïnvloeden dat de beweging van de eigen troepen mogelijk blijfthiertoe is het niet noodig dat de tegenstander buiten gevecht is gesteld, het is voldoende wanneer hij wordt gedwongen binnen zijn dekkingen te blij ven dan wel slechts een niet of slecht gericht vuur kan afgeven. De alsdan ontstaande verliezen moet een goed gedisciplineerde compagnie kunnen verdragen,, zijnde deze de tot bereiking van het gevechtsdoel 17/3/ onvermijdelijke offers, welke men niet mag schro men te brengen. Waar de eerste linie des vijands of een deel daarvan, zij het ook slechts een enkele mitrailleur, gelegenheid krijgt zich te herstellen en zich tegen de aanvallende compagnie te richten, mislukt de manoeuvre. Een belangrijke taak vervullen thans de aan vallende mitrailleurs en geweermitrailleurs, welke G. V. I. een flankeerend of een frontaal vuur afgeven door 83/1//2/ de openingen tusschen de verschillende onderdeelen 102/3/ of over deze heen, want ook op de afstanden waar- 160 van thans sprake is, neemt de compagnie eene op stelling in, bestaande uit kleine groepjes (groepen, 574

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 22