G V. I. brigades) met grootere en kleinere tusschenruimten of 19/1/ afstanden, schaakbordsgewijze, over het terrein ver spreid en zich daaraan zoo goed mogelijk aanpas- Het den modernen aanval zoo karakteriseerende schaakbordbeeld wordt bijzonder duidelijk gede monstreerd bij onze A.V.O. oefenigen, vooral wan neer een bataljon met ingedeelde mitrailleurs wordt G. V I. 160 Men ziet daarbij ook hoe eenzelfde mitrailleur ter plaatse b 1 ij vend afwisselend flankee- rend en frontaal vuur moet afgeven, hoe door een zelfde geweermitrailleur afwisselend een frontale of een flankeerende opstelling moet worden ingeno men (niettegenstaande dat toch „recht vooruit blijft vuren), afhankelijk als zulks is van de zich onwille keurig voordoende dan wel door den compagnies commandant geschapen openingen. G V 1 67 Bij het terreinwinnen zal het nu menigmaal voor komen dat bij eenzelfde onderdeel „vuur" en „bewe- 84/2//3//4Z ging" elkander afwisselen, ook zal het voorkomen 104/2/ dat de „vermeesterende" taak eene „ondersteunen de" moet worden en omgekeerd, en dat de onderdeelen van taak moeten verwisselen. Die afwisseling van „flankeerend" en „frontaal vuur van „vuur" en „beweging", van „vermeesterende en „ondersteunende" taak kan in deze oogenblikken niet meer van hooger hand aan de betrokken aan voerders of manschappen (schutters) worden bevolen. Zij moet voortkomen uit eigen aandrang, uit eigen begrijpen, eigen hersenwerk, en uit goede kameraadschap, zich uitende in den vasten wil om elkander onvoorwaardelijk naar beste weten en zoo krachtig mogelijk te steunen. Het laatste geldt A.T.V. niet alleen voor de samenwerking der verschillende 141/3/ wapens in het gevecht maar ook voor de samen werking van de onderscheidene infanterie afdeelingen. De taak van het lagere kader, van de leiders G.V.1.55. der brigades, der geweergroepen, der geweermi- 65/1//2//4//6/ Irailleurschutters en van deze schutters zelf is 86 van eene belangrijke beteekenis geworden, in R.1.268 omvang en aard geheel verschillend van vroeger. Zelf overwegen, zelf handelen, terwijl van een juist of onjuist inzicht en daarmede besluit veel afhangt Door tijdig d.i. wanneer na de ontwikkeling het bevel voor de verdere uitvoering van den aanval of de gevechtsopdracht wordt gegeven oordeel kundige bevelen te verstrekken kunnen compagnies- 575

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 23