terreinomstandigheden in de omgeving. Omtrent het verloop van het gevecht zal hij inlichtingen A. T. V. 160 moeten inwinnen bij de voor zijnde afdeelingen, terwijl hij steeds in verbinding moet blijven met de naastbij zijnde troepen zoowel voor- als zijwaarts. Hij moet nagaan welke gevallen zich kunnen voor doen en de uitvoering overdenken b. v. Tusschen de twee compagnieën in eerste linie is een groote afstand ontstaan, beide kunnen niet meer voorwaarts. Hoe te handelen wanneer wordt bevolen door de ontstane opening den vijand, welke de ach tergebleven compagnie ophoudt, te verdrijven? De compagnie in eerste linie heeft zware verliezen G.V.I. 111/5 geleden, moet wellicht worden vervangen, hoe dat te doen (terreingesteldheidgunstig oogenblik: vuur- pauze, eerste linie in terreinplooi of andere dekking; 111/5/ duisternis; formatie: de secties door de openingen der eerste linie doen oprukken, ten einde vermenging te voorkomen). Staat de compagnie achter een niet aangeleunden vleugel dan moeten in de eerste plaats maatregelen worden genomen tot beveiliging van dien vleugel. 111/3/ Behalve door het uitzenden van patrouilles doet zij dit door eene zoodanige opstelling te kiezen dat hare geweermitrailleurs een aanval op de flank der eerste linie krachtig onder vuur kunnen nemen. 111/4/ Hoe te handelen bij een flankaanval op de tweede linie Hoe om een teruggaan van de (een deel der) eerste linie tot staan te brengen Hoe om bij den stormaanval en bij het doordringen tegenaanvallen af te slaan, daadwerkelijk steun te verleenen c. q. voor het doordringen dan wel voor het wijder maken van de geslagen bres? Verder zal de compagniescommandant de uitrusting van de manschappen controleeren, vooral wat wa pening en munitie betreft, zorgen voor de verpleging G. V. I. door b.v. den manschappen het medegevoerde maal 30/2//3/ te doen nuttigen, de veldflesch te doen vullen, spijs en drank te doen bereiden, enz., terwijl door de manschappen voortdurend bezig te doen houden hen moet worden belet na te denken over het dreigend gevaar en zoodoende hun moreel wordt hooggehouden. De compagniescommandant bl ij ft steeds b ij z ij n compagnie, elk oogenblik kan hij moeten handelen. 582

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 30