gestelden eisch afhankelijk van sterkte en toestand van de sectie, opdracht, terrein, tactische toestand, weersgesteldheid, uur van den dag, steun door artil lerie of mitrailleurs, uitwerking vijandelijk vuur, enz. 84/1 De sectiecommandant zal met zijne brigades manoeuvreeren (voor zoover zulks mogelijk is) (zonder nevenafdeelingen te hinderen). Ten einde te kunnen manoeuvreeren zal hij steeds zorgen, dat zijne sectie in de diepte geëche- lonneerd is. Hoe grooter de afstand tot den vijand hoe beter gelegenheid tot manoeuvreeren, hoe meer troepen voor de manoeuvre beschikbaar moeten zijn. Daarom verdient het aanbeveling aanvankelijk de sectie op te stellen met 2 brigades in tweede echelon. G. v. I. Wanneer eene troepenafdeeling aanvallend optreedt, 19/1/ neemt zij eene opstelling in, bestaande uit kleine groepjes (groepen, brigades) met grootere en kleinere tusschenruimten of afstanden, schaakbordsgewijze, over het terrein verspreid en zich daaraan zoo goed mogelijk aanpassend. 19/2/ Naarmate die groepjes meer in de diepte zijn opgesteld, en dientengevolge minder aan 's vijands wapenwerking blootstaan en niet onmiddellijk aan den strijd deelnemen, kunnen zij grooter zijn en meer gesloten blijven (brigades, secties), waardoor de aanvoerders hen beter in de hand kunnen houden. 23/1/ In het algemeen zijn kleine smalle colonnes met groote tusschenruimten en afstanden de meest aangewezen vormen voor het voorwaarts gaan der infanterie. Zij zijn gemakkelijk te geleiden, weinig zichtbaar en weinig kwetsbaar. Door éche- lonneering in de diepte is de kwetsbaarheid nog te verminderen. 23/2/ Verspreide afdeelingen zijn veel zichtbaarder, kunnen minder goed gebruik maken van de dekkingen, welke het terrein biedt en zijn moeilijker te geleiden dan kleine smalle colonnes, terwijl in de meeste gevallen hare kwetsbaarheid niet minder is. Duidelijk geeft hier het G.V. I. een voorkeur voor de colonne-formatie te kennen. Richting. De eigenlijke strijd is nog niet begonnen en dan wordt een brigade van richting aangewezen om het verband in de sectie beter te verzekeren. Bij 589

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 37