andere gereedschappen, welke noodig zouden kunnen zijn voor hulp bij het opruimen, ingeval van breken van een vliegtuig. 2. Een tractor met een sterke kabel om vernielde vliegtuigen weg te slepen. 3. Een ambulance wagen met middelen voor eerste hulp bij ongelukken. Het personeel belast met de transportmiddelen staat onder bevel van den verlichtingsotiicier en zal door dezen gewoonlijk in de nabijheid van het verlichtingsplatform worden opgesteld. De verlichtingsofficier draagt zorg zoo spoedig mogelijk het hem ter beschikking gesteld personeel in te deelen bij het hoofd platform, het schijnlandingsterrein en de luisterpost. B. De verplichtingen van verschillende functionarissen 1. Verplichtingen van den stationscommandant* 1. Zorg dragen voor den goeden gang van zaken op he* vliegstation 2. Het station verdedigen tegen luchtaanvallen. 3. Indien nachtelijke ondernemingen worden voorbereid of uitgevoerd, zal hij zich normaal op zijn kantoor moeten bevinden is zijne tegenwoordigheid echter elders vereischt, dan zullen door hem duidelijke orders moeten worden achtergelaten aan zijn adjudant of plaatsvervangend officier omtrent de volgende punten a. Waar hij met zekerheid te vinden is. b. Wat gedaan moet worden tijdens zijne afwezigheid. c. De (vermoedelijke) tijdsduur zijner afwezigheid. d. De reden zijner afwezigheid. 4. Het aanwijzen van een escadrille van dienst op terreinen waar meerdere escadrilles zijn. 5. Het aanwijzen van een officier als hulp voor den verlich tingsofficier op groote terreinen. 2. Verplichtingen van den verlichtingsofficier. Deze is verantwoordelijk tegenover den stationscommandant voor de regeling der verlichting en voor den gang van zaken op het vliegstation, gedurenden den tijd, dat 's nachts wordt gevlogen. Hij is verantwoordelijk voor het behandelen van al de voor het nachtvliegen benoodigde hulpmiddelen en zal persoonlijk een inspectie houden of alles in orde is, vóór de duisternis intreedt. Hij moet de namen nagaan der startofficieren van den nacht en indien noodig den stationscommandant verzoeken een officier aan te wijzen als hulp bij zijn arbeid. Hij geeft orders omtrent de landings L en zoonoodig de nood- landings L. Hij controleert of de verbindingen goed werken tusschen het verlichtingsplatform en 1. den stationscommandant 2. het schijnlandingsterrein 592

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 40