wordt nabij zijn vliegtuigen, waar hij het best hun vertrek kan r6!Hif geeft den verlichtingsofficier zoo spoedig mogelijk na het uitkomen der orders het tevoren besproken uittreksel. Hij gaat na of de noodige voorbereidingen, voor wat betreft zijn eenheid, zijn genomen, zorgt dat alles vóór het tijdstip van vertrek is geregeld en zijn manschappen op hun posten zijn. Hij zal, naar de aanwijzingen van den verlichtingsofficier, de bewegingen der opstijgende bestuurders regelen. Hij moet den verlichtingsofficier inlichten, indien veranderingen in de volgorde van opstijgen worden gebracht. Hij meldt den verlichtingsofficier, indien al zijn vliegtuigen zijn vertrokken. Hij blijft op zijn post om terugkeerende bestuurders te ont vangen en meldt den verlichtingsofficier elke landing. 5. Verplichtingen vain den officier belast met de wapening. Deze officier moet, zoo spoedig mogelijk na het uitkomen de orders, een afschrift daarvan ontvangen, teneinde onmiddellijk de vliegtuigen te kunnen voorzien van het benoodigde. Hij is verantwoordelijk aan den stationscommandant, van wien hij zijne orders ontvangt, voor: 1. Alle wapening bij het personeel van de groep in gebruik (met inbegrip van bombardementsrichttoestellen en mitrailleur- vizieren). 2. Bommen en hun toebehooren. 3 Fakkels en 4. Voor het onderhoud en de opbewaring van het bovenge noemde materieel. Tevens is hij verantwoordelijk voor de verdediging van het vliegveld tegen luchtaanvallen, terzake waarvan hij van den stationscommandant orders krijgt. Indien een vliegtuig bij een landing breekt of wordt vermeld, moet het „ontbomd" jvan bommen ontdaan) worden en van zijn wapening ontdaan onder persoonlijk toezicht van dezen officier. 6. Verplichtingen van den commandant van de luisterpost. De commandant van de luisterpost zal als regel een officier zijn, die met een ervaren monteur de bezetting vormt en onder de bevelen van den commandant van het schijnterrein staat. Beiden moeten op de hoogte zijn in het herkennen van lucht vaartuigen door hunne silhouetten en het geluid hunner motoren, opdat tijdig kennis aan het schijnvliegterrein zal kunnen worden gegeven omtrent de identiteit van naderende luchtvaartuigen de nadering van vijandelijke luchtstrijdkrachten moet onmiddellijk worden gemeld. 594

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 42