Hij draagt zorg voor de bediening van de landingsvuurtoren naar de aanwijzingen, welke door hem van het schijnvliegterrein worden ontvangen en steeds op de hoogte te zijn van alle code seinen en de aankomst en het vertrek van vliegtuigen van het vliegstation, waartoe hij behoort. Ononderbroken verbinding moet blijven bestaan met het schijn vliegterrein. 7. Verplichtingen van den officier belast met de meteorologie (navigatie). Het doen en verzamelen van meteorologische waarnemingen ten dienste van de luchtvaart. VII. De inrichting van een vliegstation. Om het gevaar van vijandelijke waarneming te ontgaan moet de inrichting van een vliegstation in hoofdzaak berusten op het beginsel geen licht te gebruiken anders dan in geval van nood zaak. De grootste zorg moet daarom dan ook bij het aanbrengen der verlichtingsmiddelen in acht worden genomen opdat ver meden wordt onnoodig licht op het station zelve of in de on middellijke nabijheid daarvan te bezigen. Alle benoodigde lichten binnen- en buitenshuis, uitgezonderd die voor het landen, opstijgen en voor seinverbinding met in de lucht zijnde bestuurders van vliegtuigen, moeten daarom van. kappen of schermen worden voorzien. Het vliegstation bestaat uit 1. Het ware vliegterrein. 2. Het schijnvliegterrein. 3. De luisterpost met landingsvuurtoren. 4. De middelen voor verdediging vanaf den grond tegen aan vallen vanuit de lucht. Ad. 1. Het ware vliegterrein. De verlichtingsinrichting van het geheele ware vliegveld met bijbehoorende en omliggende gebouwen moet electrisch zijn en middels één hoofdschakelaar door den verlichtingsofficier kunnen worden geregeld, zoodat deze, op het ontvangen van bericht van aankomst van vijandelijke luchtstrijdkrachten, onmiddellijk alles volkomen in het duister kan zetten. Hier zal worden volstaan met het geven eener beschrijving der landingslichten en de hulpmiddelen voor den verlichtings officier. De plaats van den verlichtingsofficier, het hoofdplatform, is gewoonlijk van hout, ongeveer 6 a 7 M. hoog met een oppervlakte van 3 a 4 M. in het vierkant en voorzien van een leuning. Een omloopende rand aan de leuning dient als tafel. Een schutsel van zeildoek aan één zijde dekt tegen den wind. 59S

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 43