618 „l'observation du tir facile. Les caractères de raobilité sont done essentiels. „L'arme doit être légère ou pouvoir être décomposée en plusieurs fardeaux „d'environ 20 kilogrammes pouvant s'arrimer sur le dos des servants. Elle doit „tirer un projectile explosif ou fumigène peu emcombrant, maniable et ne „dépassant pas 3 kilogrammes afin de faciliter le ravitaillement. L'arme doit „a volonté pouvoir agir jusqu'a 1.500 metres en tir tendu contre les chars de „combat et ies troupes a découvert, en tir vertical contre les objectifs enterrés, „abrités. „Le tir doit être précis et rapide pour amener une prompte destruction des Mi." Volgt de erkenning, dat de M 7 c 6 aan deze eischen niet voldoet. Zoo blijkt deze mortier 300 K. G. te wegen; niet buiten de wegen te kunnen worden gebruikt; uiteengenomen lasten van 75 KG. te bezitten, een projectiel van 4,6 K.G. te verschieten en in maximum tot op 1100 M. uitwerking te kunnen brengen. Voegen wij daar nog aan toe dat: „La précision du tir, plus grande en tir tendu qu'en tir vertical (dispersion „latérale moins considerable) ne permet cependant pas d'espérer „une prompte „destruction d'une mitrailleuse" en agissant avec un mortier isolé," dan kunnen wij begrijpen dat de schrijver zegt: „Nous n'jgnorons pas que le M. 7c6 ne jouit guère de l'estime de nos „camarades de l'infanterie et que cette arme ne leur inspire en général pas „grande confiance". Dat niettemin minitieus wordt nagegaan hoe dit wapen bij de voorhoede gebruikt moet worden om er het meeste succes mede te bereiken pleit wèl voor volharding en studiezin Revue des Troupes Coloniales. Mai-Juin 1926. De Chef de bataillon d'Infanterie coloniale Jean Cotard beëindigt het zeer lezenswaardige opstel getiteld „La défense de Pondichéry par Dupleix. Het artikel „L'aviation aux Colonies" waarvan in de vorige aflevering het eerste deel verscheen en door ons in het kort werd besproken, wordt thans vervolgd. Zoowel de civiele opdrachten als de voorbereidingen vanuit Fransch West Afrika zijn zeer interessant om te lezen en zeker niet minder voor de executanten. Revue militaire suisse. Juin 1926. Uit dit tijdschrift noemen wij het voor ons ook zoo belangrijke opstel: „Transports par automobiles". In Zwit serland vergaart men door herhaalde oefeningen op dat gebied veel onder vinding, zooals trouwens in de meeste Europeesche staten. Voor Java met het zoo ijle spoorwegnet zal wellicht ook op de hulp van Auto's gerekend moeten worden. Verder vestigen wij de aandacht op een artikel: „Les ailes de demain". De schrijver komt tot de slotsom dat hèt wapen van de toekomst de aréoplane zal zijn wellicht zonder piloot en bombardeerende uit draad loos afgevuurde kanonnen En daartegen zou niets te doen zijn Allgemeine Schweizerische Militarzeitung. Juni 1926. Wij vestigen de aandacht op het artikel„Tapferkeit und Feigheit." Infantery Journal June 1926. Deze aflevering begint met een interessant relaas van de wetenswaardigheden van het z. g. „Lost Battalion" of the 77th Division. Deze Amerikaansche troepenmacht ter sterkte van 600 man mi trailleurs was de eenige afdeeling welke bij den algemeenen aanval van de 77ste divisie op 2 October 1918 het aangewezen doel bereikte en behield doch tengevolge van het terugwerpen der overige deelen van die divisie in een geheel geïsoleerde positie kwam te verkeeren. Bestookt door een over- machtigen vijand met mitrailleurs, mijnenwerpers en vlammenspuiters en ook nog tot overmaat van ramp door de eigen artillerie, wist deze heldhaftige afdeeling zonder eten en geneeskundige verpleging zich niettegenstaande zeer zware verliezen staande te houden tot den 7en October toen de verlossing kwam; 194 valiede manschappen waren toen nog over. Wij citeeren hieruit „Many of the wounded were hit more than once after receiving wounds „which had originally made them casualties. There was no medical material „except the scant supply carried by the three enlisted medical men who had

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 66