619 „accompanied the force. It was frequently necessary to use bloodsoaked ^bandages from the dead to bind up fresh wounds of the living. The spiral „puttees worn by the men also were used as bandages The suffering of „the wounded was magnified by the scarcity of water and the pangs of hun- „ger. They also suffered much from the cold, since the battalion had „neither overcoats nor blankets. The dead were buried after enormous „difficulties in digging graves in the hard rocky hillside with only Infantry „intrenching tools". In de tweede plaats vraagt het artikel: „Motor Transportation in Military Operations" onze aandacht omdat het een ook voor ons leger zoo belangrijk onderwerp bespreekt. Wij volstaan met de volgende aanhaling: „If the fortune of battle goes to him who has the last reserve, then victory „will be the reward of that commander, who, by the proper utilization of „his motor transport, as a strategic and tactical weapon, is enabled to avail „himself of this last reserve, wherever it may be located, and to place it at „the critical point at the psychological moment". Revue d'Artillerie Juin 1926. Dit nummer opent met een studie van den Capitaine d'artillerie breveté Gerin getiteld„l'obusier léger division- naire", waarin schrijver stelling neemt tegen de talrijke voorstanders van vervanging der 75 door houwitsers van 10 a 12 cM. Heerestech nik Juni 1926. Een naar het Italiaansch bewerkte studie: „Betrachtungen über den Wert, die Organisation und die taktische Verwendung der Kampfwagen" geeft een duidelijk met voorbeelden toegelicht overzicht van het groote belang van dit strijdmiddel. Al zijn velen de meening toe gedaan dat voor Indische terreinen en wegen (bruggen) de tank hier geen toekomst heeft, zoo is het niettemin hoog noodig, de ontwikkeling van dit wapen nauwkeurig te volgen opdat geen verrassing mogelijk zij. La Revue d'Infanterie Juni 1926. In de bekende „Etude des Règlements par la méthode des cas concrets" behandelt Kolonel Béranguier uitvoerig het vuur plan van de Infanterie bij de verdediging. Uitgaande van de opdracht welke de Divisie Infanterie in den nacht van 29 Mei 1918 ontving, wordt zeer stel selmatig en duidelijk het verdedigings-plan ontwikkeld om ten slotte eerst voor een der regimenten en daarna voor een der bataljons het vuurplan minitieus uit te werken. Het in het vorige nummer geopende opstel: „Les chars de combat au Maroc en 1925" wordt vervolgd. Het is jammer dat de lezer geen voldoend duidelijk beeld van den aard van het terrein krijgt om daaruit vergelijkingen met onze terreinen te putten. Toch komen er naast enkele succes-vermeldingen eenige uitlatingen voor welke voor ons van belang zijn. Zoo b. v. „La piste qui doit être suivie d'après les ordres, est, a son origine, imprati- „cable aux chars, et la communication tardive de ceux-la en rend impossible „une reconnaissance détaillé." en verder „Dès le départ, la 69e brigade qui doit être appuyée par eux ne s'en „occupe pas; l'infanterie part a l'allure de six kilomètres a l'heure, les chars, „retardés par des difficultés de terrain, ne peuvent prendre leur place". „Le commandant de la compagnie recherche un chemin utilisable, oblique „a l'ouest et s'écarte, entraïné par le terrain jusqu'a une distance de cinq „kilomètres de la direction fixée pour Pattaque." „Vers 11 h. 30, le terrain parraissant toujours aussi difficile, la compagnie „étant complètement isolée, elle revient a son point de départ oil elle arrive vers 17 h. 30." Bij een ander optreden (de herneming van de posten Aoudouren Arehicane) lezen wij „A signaler pendant l'immobilisation des chars de la section I'incident sui- „vantdes goumiers chargés de mettre le feu aux récoltés, accomplissent leur „mission sans s'occuper des appareils, qui pour fuir le danger d'incendie, sont „qbligés de se déplacer dans un mauvais terrain et même de forcer l'allure. „Un char dérailie, les flammes l'environnent peu a pen et le submergent

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 67