Met doelmatige bevelen, c. q. opvolgend te geven, brengt hij zijn sectie naar den vijand. Een en ander geschiedt kort en mondeling, Moeten doelen opvolgend worden bereikt dan dient de afstand daartoe, naarmate men dichter bij den vijand komt, in den regel kleiner te worden genomen. Dit zijn de middelen om te zorgen voor de samenwerking van alle deelen van de sectie ter bereiking van het gevechtsdoel en om te zorgen dat de sectie bij het zoeken naar de meest gedekte nadering niet van hare marschrichting afwijkt. Daardoor waarborgt de sectiecommandant ook zijn rechtstreekschen invloed op de sectie zoo lang mogelijk, evenals de doelmaiige inzet daarvan, voorkomt hij een te vroegtijdige of te late versprei ding en opening van het vuur en houdt hij de sectie in de hand. Het terreinwinnen gedurende den strijd zal grootendeels moeten worden overgelaten aan het inzicht der brigadecommandanten doch de sectiecommandant zal zorgen dat de drang tot voor waarts gaan niet verflauwt. Grootendeels, want het terreinwinnen door grootere deelen van de sectie of door de geheele sectie zal niet zooveel voorkomen. Wanneer het echter mogelijk is, b. v. in verband met de ligging van het eigen artillerie-vuur of dat van de mitrail leurs dan moet de gelegenheid worden benut om die grootere deelen of geheele sectie snel over een zoo groot mogelijke strook naar voren te brengen. De voorwaartsche beweging moet dan zoo lang gemaakt worden als het vijandelijk vuur en de lichamelijke toestand van de manschappen toestaan. Men heeft bij het voorwaarts gaan van grootere deelen niet zooveel acht te slaan op de achter zijn de (blijvende) deelen als bij het voorwaarts gaan van een groep van enkele manschappen, voor het geval deze deelen moeten (blijven) vuren. Doelma tig is het de beweging eerst aan te kondigen, opdat deze eene verrassing voor den vijand is. Zulks zal niet mogelijk zijn, wanneer het commando onver wachts wordt gegeven, de brigades zullen dan achter elkaar in plaats van gelijktijdig voorwaarts gaan. De drang, welke bestaat bij de verschillende een heden om zich aan het oog en de wapenwerking van den vijand te onttrekken (vooral tegen waarne-

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 10