vormen dikwijls de grondslagvoor het verdere gebruik van de mitrailleurs, de artillerie en de reserves. d. de vuurleiding en de aanvulling van munitie. Vuurleiding. 74 b. Voor zoover de groote ruimte waarover de sectie is verdeeld het toelaat, moet de sectiecommandant leiding geven aan het vuur der geweermitrailleurs. Wil van de vuurkracht der infanterie ten volle profijt 28 worden getrokken dan moet het vuur der automa tische wapens zorgvuldig worden geleid. Laat die leiding te wenschen over, dan voert de zooveel grootere vuursnelheid slechts tot munitieverspilling. 82/3/ Om die reden is ook n a de vuuropening blijvend toezicht noodig. De sectiecommandant bepaalt het oogenblik 82/1/ waarop de brigades voor het eerst het vuur zullen openen, opdat dit binnen de kleine afstanden 44/3/ zoo verrassend en zoo laat mogelijk kan geschieden. Hij zal er op toezien, dat de brigadecommandanten het vuur niet uit eigen beweging doen openen. 82/2/ Doelen vizier worden voor de vuuropening door den sectiecommandant aangegeven, overigens berust de vuurleiding bij de brigadecommandanten. 82/3/ Op die vuurleiding zal de sectiecommandant blijven toezien ook wat betreft de vuurleiding van het geweervuur, een en ander ten einde munitie verspilling te voorkomen. Voor wat het geweermitrailleurvuur betreft zal, zoo lang de tactische omstandigheden niet tot het toepas- E.G.M. II sen van automatisch vuur noodzaken, enkelvuur 48 moeten worden afgegeven. Door de groote vuursnel heid, welke het wapen ook bij enkelvuur toelaat G.V.I. 2c wordt reeds een noemenswaardige versterking van vuurkracht verkregen (50 schoten per minuut gedu rende geruimen tijd). 82/4/ Zoo noodig zal de sectie-conmmandant telkens weer het doel aangeven, dat onder vuur moet worden genomen, waardoor de samenwerking wordt ver kregen. G.V.I. Vuur over eigen troepen is, tenzij deze door 3/3/ hunne opstelling tegen het vuur der eigen geweer mitrailleurs volkomen zijn gedekt, niet geoorloofd. Die omstandigheid doet zich voor o.a. wanneer vuur uit een dak, een boom, van een hoogte, van terras sen wordt afgegeven en de eigen troepen zich aan den voet van het huis, de boom, de hoogte of op veel lagere terrassen bevinden. 635

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 13