90/2/ Maar ook kan het sein tot den stormaanval door den sectiecommandant worden gegeven. Immers diens plaats is op korten afstand van den vijand 75/2/ in een der brigades, terwijl hij bij den stormaanval 75/3/ zich vóór de brigade moet bevinden welke de belangrijkste of moeilijkste taak heeft te vervullen. Hij moet dus wel bij de voorste brigade zijn. Ook moet hij er tegen waken dat de stormaanval te 90/3/ vroeg wordt ingezet en dat kan alleen wanneer hij de brigades nog in de hand heeft en ook daartoe zal hij vooraan moeten zijn. Is hij in dit stadium achter dan kan daarvan geen sprake zijn. Nu kan een brigadecommandant wel zien of het hem aangewezen aanvalsdoel stormrijp is doch hij zal zelden kunnen overzien of de vijandelijke op stelling in grooteren omvang dan het hem aangewe zen deel stormrijp is, ook voor den sectiecommandant zal zulks dikwijls moeilijk zijn. In elk geval echter heeft deze weer meer overzicht dan de brigade commandant. Zoo kunnen er zich dus gevallen voordoen, dat meerdere brigades dan wel dat de geheele sectie kan stormen. Ook hier verdient het aanbeveling R. 1. eerst even te waarschuwen om vervolgens met het 255/1/ geheel verrassend en snel te stormen op het com mando attaqueeren. R. Alleen die van een blank wapen zijn voorzien, 255/3/ dus ook de handlangers van den geweermitrailleur verrichten den stormaanval op de snelste wijze. Hij, die heeft geleerd hard te loopen, vindt thans zijn belooning, hij heeft kans de eerste te zijn en hij staat niet zoo lang als de langzamere bloot aan het vijan- R. I. delijk vuur. Het hoera-geroep moet van aanzwellen- 255/2/ den aard zijn en het luidst klinken op het oogen- G.V.I. blik van binnendringen. Hierop dient bij de oefenin- 71/2/ gen te worden gelet. De van handgranaten voorziene manschappen werpen hunne projectielen naar den 4 vijand zoodra de afstand zulks toelaat gemiddeld R (30 a 45 M). De geweermitrailleur-schutters met hun 255/3/ beide helpers volgen op korten afstand achter de G.V.I. stormende troepen. Zij zorgen onmiddellijk in stelling 91/4/ te komen indien de aanval gelukt of tot staan komt, ten einde met vuur te kunnen steunen (tegenstooten, beantwoorden van vuur uit de diepte, enz.). 91/1/ De eerste oogenbhkken na den stormaanval eischen de volle aandacht en energie van den sectiecomman dant. Hij heeft dan een veelomvattende taak en moet aan tal van zaken denken. Om zulks naar behooren 638

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 16