te doen, zijn een goed taktisch inzicht, vastberaden heid en besluitvaardigheid noodig. De sectie staat dan nml. bloot aan kruisvuur uit de diepte der vijandelijke opstelling, aan tegenstooten en aan beschieting door laag vliegende vliegtuigen. De eerste zorg moet zijn de bij den aanval door elkaar geraakte brigades snel te ordenen, hetgeen met het oog op de kans op vijandelijk vuur gedekt moet geschieden. Waar op den voorgrond moet staan, om in aan sluiting aan den stormaanval door te dringen in de vijandelijke opstelling en dus de sectie moet kunnen manoeuvreeren, zal de sectiecommandant hierbij zor gen zijne sectie weder in de diepte te échelonneeren vooral de geweerschutters. Bij het ordenen van de sectie verdient het aanbeveling de manschappen te doen liggen, dan komen zij wat tot rust en zijn ook beter weder in de hand te krijgen of te houden dan staande of voorwaarts gaande. Tijdens het ordenen moeten ook maatregelen worden getroffen tot ver kenning van den vijand en het terrein in front (eigen waarneming, patrouilles) en tot beveiliging (voor, van de flank(en) en tegen vliegtuigen). Voor het afslaan van tegenstooten zal de sectie commandant er op toezien dat de geweermitrailleurs zoo snel mogelijk gereed tot vuren worden opgesteld en dat ook de granaatwerpers zich gereed houden. Heeft een vijandelijke tegenstoot plaats op groo teren afstand dan verdient het aanbeveling gedekt te gaan liggen en den vijand met vuur af te slaan. Bij een tegenstoot op korten afstand dient dadelijk en onvervaard met het blanke wapen op den vijand te worden ingegaan. Zeer laag vliegende vliegtuigen (50-100 M.) worden onder geweervuur genomen om ze te dwingen hooger te vliegen. Streng moet er op worden toe gezien dat voor dit vuur enkele scherpschut ters worden aangewezen en dat het niet ontaardt in een wild geschiet. Het veroverde terrein mag nimmer worden prijs gegeven. De sectie klampt zich aan den bodem vast. Mocht de sectie worden omsingeld dan nog dient zij vastberaden stand te houden tot de neven- afdeelingen binnendringen en haar bevrijden. Het doordringen. a. Is de stormaanval op meerdere punten gelukt en heeft de sectiecommandant in zijne sectie de 639

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 17