orde hersteld, dan zal hij wederom voorwaarts gaan ten einde dieper in de vijandelijke opstelling door te dringen Dat dieper doordringen wordt mogelijk doordat de stormaanval op meerdere punten is gelukt en dus de nevenafdeelingen, eveneens door dringende, de flanken beveiligen. Ér zal als regel 92/2/ hier eene wisselwerking ontstaan. Ook moeten de brigades van de sectie zoodanig voorwaarts gaan dat zij elkanders flanken dekken. De sectiecomman dant moet daarvoor zorgen. 92/1/ Hij moet vermijden punten welke de vijand voor het bieden van tegenstand heeft ingericht alsmede mitrailleurnesten in front aan te vallen. Zoo mogelijk maakt hij deze punten onhoudbaar door omtrekking en bedreiging in den rug; moet daar toe manoeuvreeren. Stuit dus een brigade op zoo'n nest dan gaat ze liggen en houdt den tegenstander door haar vuur of aanwezigheid vast. De nevenbrigades rukken op naar de flank of rug van den vijand. Richt de vijand het vuur op hen dan gaat de brigade in front weder voorwaarts. Zoo wordt door een wisselwerking het nest ge nomen. Heeft de sectiecommandant echter geen voldoende manschappen meer dan laat hij die omtrekking over aan de achter hem volgende secties. b. Is de s'ormaanval alleen bij de sectie gelukt, dus niet bij de nevenafdeelingen en heeft de sectie commandant de sectie geordend, dan zal hij moeten overwegen wat te doen. Bij een verder doordringen zijn thans zijn flanken niet beveiligd, dus moet hij op flankbeveiliging bedacht zijn, voor een door dringen in front blijft dan weinig over. Hij kan wellicht nog een frontalen tegenstoot afweren, maar van doordringen en vijandelijke nesten nemen zal wel nauwelijks sprake kunnen zijn. Hij loopt gevaar van alle kanten aangevallen en weggedrukt te worden zonder dat daar tegenover een voordeel staat voor de andere afdeelingen. In zoodanig geval moet de G. V. I. sectie het tot dusver veroverd terrein tot eiken prijs 88/1/ behouden en het daartoe zoo goed mogelijk ver sterken. Hierbij kan niet methodisch te werk worden ge gaan. Hier is geen tijd beschikbaar om nog te ver kennen welke de beste stelling is Het betere is hier de vijand van het goede. De vijandelijke tegen stoot kan oogenblikkelijk volgen. Zeer vlug moet

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 18