Op grooten afstand en in open ter rein kan men om de gedachte te bepalen aan den afstand van 300 M. wel vasthouden. Weliswaar is men dan tegen verliezen door infanterie-vuur, afgegeven op de voorste secties niet gevrijwaard dit vuur bestrijkt het terrein achter de voorste secties op groote diepte maar men blijft door dien af stand van 300 M. buiten de werkingszöne van het op de voorste secties gericht artillerievuur en dit is op dien afstand vooreerst voornamelijk te ver wachten, in elk geval meer dan infanterievuur. Men kan nu eenmaal nooit met alles rekening houden. In bedekt en doorsneden terrein, kan men in den aanvang al dadelijk dichter bij de voorste secties komen, hetgeen mede handhaving van verband en verbinding bevordert. Nadert de vuurlinie den vijand steeds meer, dan moet ook de compagnies-reserve steeds dichter bij de vuurlinie komen om ten slotte dichter bij die linie te zijn dan deze van den vijand is verwijderd Zij toch moet de vuurlinie kunnen steunen voor dat deze door den vijand onder den voet kan wor den geloopen. 94/4/ Moet eene opstelling dicht achter de vuurlinie wor den ingenomen dan kan het aanbeveling verdienen om, door de brigades naast elkaar te plaatsen, de diepte zooveel mogelijk te verminderen ten einde de sectie te onttrekken aan de groote dieptewerking van het vijandelijk vuur. Wat betreft de beginselen van het voorwaarts gaan van de vuurlinie en dus ook wat betreft blz. het voorwaarts gaan van de compagnie-reserve zij herhaald dat de vorm waarin en de wijze waarop zulks geschieden moet, afhankelijk zijn van het te verwachten vuur en van het terrein. Wat de wapenwerking van vliegtuigen aangaat, zij blz. 501 er aan herinnerd dat van hoogvliegende vliegtuigen men zich niets aantrekt. Worden bommen geworpen dan gaat men liggen (tijdelijk) om de verliezen te beperken. Tegen mitrailleurvuur moet de sectie zich bijtijds opstellen in groepen en groepjes op beschaduwde plekken. Tegen laagvliegers wordt door de aangevallen deelen beneden 100 M. het vuur geopend door de geweermitrailleurs en enkele scherpschutters. Voorgaande of volgende aangevallen deelen wor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 22