den door de geweermitrailleurs en scherpschutters gesteund. Wanneer de sectie is opgelost moet de sectie commandant er op bedacht zijn de brigades in de hand te houden. Bij de tegenwoordige strijdwijze is het gevaar groot dat zulks niet gebeurt (de A. V. O.-oefeningen zijn ten deze leerrijk) en dat de compagniesreserve niet meer aanwezig is, omdat de brigades veel zelfstandiger optreden dan voorheen, terwijl de brigadecommandanten zoowel als de man schappen evenals vroeger een verblijf in de vuurlinie prefereeren boven dat in het echelon daarachter. Ook komt het voor dat de brigadecommandanten der compagniesreserve, zich onder vijandelijk vuur bevindende, het vuur openen, vooral wanneer naar hunne meening zich gunstige doelen voordoen en openingen in de vuurlinie de mogelijkheid bieden daar door heen te schieten. Zulks is volkomen G. V. I. overbodig, immers reeds in den aanvang van het 100/2/ gevecht heeft de compagniescommandant aan zijn vuurlinie eene zoodanige sterkte gegeven, dat zij tegenover het aangewezen object een voldoende vuurkracht kan ontwikkelen. Een dergelijk optreden van de brigadecomman danten dient te worden voorkomen. De sectiecommandant kan b. v. a. eenzelfde opstelling doen innemen als besproken bij de secties in de vuurlinie, doch de afstanden en tusschenruimten wat kleiner nemen b. een richtingsbrigade aanwijzen en er bizonder op letten dat de brigadecommandanten gezichts verbinding houden met den sectiecommandant dan wel enkele manschappen daartoe aanwijzen (bij name te noemen wanneer rechtstreeksche gezichtsverbinding niet mogelijk is). c. bepalen dat geen enkele brigade dichter bij de vuurlinie mag komen dan de richtingsbrigade. Weliswaar wordt dan de aanvalsgeest wat ge temperd, doch dit nadeel is niet zoo groot als het nadeel, dat een brigade aan de compagnies reserve ontglipt. G. V. I. 60 cl. er bizonder op letten, dat het oplossen of ver- R. I. 281 spreiden (vooral het laatste) alleen geschiedt tot het verminderen van de kwetsbaarheid en dat de brigadecommandanten ook werkelijk elke gelegenheid te baat nemen, om, gebruik makende van een dekking, de brigade te verzamelen. 645

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 23