e. de geweren niet laten laden, wanneer de com pagniesreserve niet op een vleugel staat. Zulks kan wanneer men aan beide zijden is aangeleund zonder gevaar geschieden. Ook op enkele andere aangelegenheden waaraan de commandant der compagniesreserve moet denken dient de aandacht te worden gevestigd. Wanneer het vijandelijk artillerievuur ook al is het verontrustend storend vuur de compagnies reserve van de vuurlinie dreigt af te snijden, dan moet de sectiecommandant dadelijk beginnen met zich door de onder vuur liggende zone heen te werken, zelfs wanneer zoodoende de afstand (tijde lijk) zeer klein wordt. Wat hier geldt voor eene zone onder artillerie vuur geldt voor elke natuurlijke of kunstmatige hindernis. Dikwijls echter blijven reserve-afdeelingen bij den aanval liggen achter een hindernis met het oog op den afstand. Gaan zij daarna voorwaarts, omdat de bevolen afstand is verkregen, dan moeten zij beginnen met het overwinnen van de hindernis, waarvoor geruimen tijd noodig is zoodat zij een veel te grooten afstand krijgen of wel moeten zij de hindernissen in alle haast overwinnen, waardoor rust en orde verloren gaan en dikwijls groote verliezen ontstaan. Een compagniesreserve dus, welke op een hin dernis stuit, moet niet daarachter den afstand zien te herkrijgen, doch moet zoo spoedig mogelijk de hindernis overwinnen. Voor zoo'n afdeeling is een te groote afstand nadeeliger dan een te kleine afstand. Beveelt de compagniescommandant om met een brigade van de reserve een brigade van de vuur linie te doen aflossen dan wijst de sectiecomman dant den brigadecommandant aan en licht dezen nauwkeurig in. De uitvoering wordt den brigade commandant overgelaten. Moet een vernietigde brigade worden vervangen dan moet de plaats van deze zoo eenigszins mogelijk worden vermeden. De sectiecommandant blijft bij de sectie totdat de laatste brigade wordt ingezet. 1. R. Gedurende het voorwaarts gaan moet verder de 303 commandant der reservesectie met zijn compagnies- G. V. 1. commandant gezichtsverband onderhouden en veel- 52 vuldig naar dezen kijken ten einde zijn teekens A. T. V. snel te kunnen opmerken. Ook met de secties in de 646

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 24