16012) vuurlinie en de nevensecties houdt hij verbinding (verband). G. V. I. Hetgeen hij verneemt van de secties in de vuur- 30/2 linie tracht hij door het vragen aan terugkeerende A. T. V. gewonden, ordonnansen, andere wapens en afdee- 160(2) lingen, die hij ontmoet, te vervolledigen. Hij mag G. V. I. nimmer verzuimen zich ten spoedigste rekenschap 51 te geven van de terreinomstandigheden in de omgeving, hij moet dus zorgvuldig dat terrein verkennen of doen verkennen en verder de gevallen, welke zich kunnen voordoen, nagaan en de uitvoering overdenken. Daardoor wordt hij in staat gesteld juist te handelen wanneer hij moet handelen c. q. zelfstan dig optreden. G. V. 1. Verder dient hij de uitrusting van de manschap- 30/2//3 pen te controleeren, vooral wat wapening en munitie betreft, te zorgen voor de verpleging door b. v. het medegevoerde maal te doen nuttigen, de veldflesch te doen vullendoor hen voortdurend bezig te houden kan hij de manschappen beletten over het dreigend gevaar na te denken en houdt hij dusdoende hun moreel hoog. De gelegenheid om zelfstandig te moeten handelen zal zich vooral voordoen op het oogenblik dat de vuurlinie of deelen daarvan tot den stormaanval overgaan en ook bij het doordringen. Dan ontbreken meestal tijd of mogelijkheid tot vragen of ontvangen van bevelen. Snel en vastberaden handelen is noodig. De compagnies-reserve is reeds dicht opgesloten, GAM. 94/4/ de brigades zijn veelal naast elkaar geplaatst. Onmiddellijk en zoo snel mogelijk moeten de stormende troepen worden gevolgd. Bij het binnendringen kan men nooit over genoeg stootkracht beschikken. Wordt eene stormende afdeeling teruggeslagen door een tegenstoot en zijn er openingen, dan moet het vuur worden geopend om zoodoende den op- dringenden vijand tot staan te brengen. Zijn er geen openingen dan moet men de teruggaande troepen onder hoerah-geroep tegemoetsnellen en trachten tot staan te brengen. Zoodra deze bereikt zijn en ongeacht of de wijkenden halt houden of verder terug gaan, moet het vuur worden geopend. Dan gelukt het op de snelste en beste wijze om de vluchtenden en den vijand tot staan te brengen. 647

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 25