694 beëindigt zijn studie over „Les débarquements allies aux Dardanelles". Uit de slotconclusies citeeren wij „Nous avons commencé l'expédition des Dardanelles avec 80.000 hommes. „Nous venons de voir a la fin de cette étude que nous avons dü employer „au total 539.000 hommes, et que nous avons perdu 6.311 officiers et 172.989 „hommes, pour aboutir a un échec. Si nous avions su voir grand au début, „nous aurions réussi avec un effort total moindre, l'aveu de l'historique turc „que nous citions plus haut le montre. „Cette douloureuse déconvenue montre, après bien d'autres exemples dont „l'historique est pleine, que le soldat ne s'improvise pas, ['officier moins „encore, que l'improvisation en cette matière se solde par de revers et du sang, „et que le matériel n'est rien s'il n'est servi par des hommes sachant leur „métier de soldat." Ook de beschouwingen over de engelsche groote manoeuvres in 1925 worden in dit nummer beëindigd. Omdat deze oefeningen o. m. tot doel hadden te onderzoeken in hoeverre gebrek aan getalsterkte en kracht kan worden ge compenseerd door groote mobiliteit (lichte troepen; autovervoer, enz.) hebben wij reeds meerdere malen de aandacht op deze manoeuvies gevestigd. De kolonel Duffour geeft in„Notes sur la conduite d'une brigade mixte dans les opérations au Maroc septentrional" vele belangrijke beschouwingen. Teneinde de brigade zoo mobiel mogelijk te houden werd alles vervoerd op muildieren waarvan er niet minder dan 1344 waren ingedeeld op een sterkte aan Infanterie van 4200 man, alzoo ongeveer per 3 infanteristen 1 muildier In het artikel „Une opération au Levant", wordt de actie tegen Medjel ei Chems uitvoerig besproken. Aan de actie namen deel: 7 bataljons Infanterie; 4 secties artillerie; 1 sectie tanks; 2 eskadrons spahis5 eskadrons hulptroepen; 1 compagnie libenanon- sche hulptroepen; 2 stukken van 12 c. M. lang en de noodige treinen, welke macht uit 2 richtingen convergeerend optrad tegen het doel. De schrijver zegt betreffende de behaalde overwinning o. m. „Au point de vue militaire cette brillante affaire couronnant en quelque sorte „une suite de succès déja longue, a porté au plus haut point le moral des „troupes." „Si l'on tient compte de la valeur militaire de l'adversaire et notamment „de sa vigueur et de sa ténacité et si l'on se représente l'importance des dif- „ficultés a vaincre du seul fait du terrain lui-même, il est certain, en effet, que „cette manoeuvre trés délicate n'a pu être heureusement conduite, malgré sa „conception habile, que grace a une exécution remarquablement énergique." Eenigszins vreemd daartegenover doet het lezen van den volgenden zin aan „De notre cöté nous avons eu dix-huit tués et quarante-cinq blesses." Infantry Journal July 1926. Als eerste studie noemen wij „The North Russian Expedition" van de hand van Luit. Moore, waarin een beschrijving gegeven wordt van een, uit politiek-strategisch oogpunt, zeer merkwaardige actie der geallieerden, nml. de landing van de gemengde expeditie in Archangel en Murmansk. Deze weinig bekende handeling, die de eigenaardige badges van het 339 en 337ste Infanterie, welke op den omslag van dit nummer prijken, verklaart, en die werd ondernomen zoowel om militaire, maritieme als om politiek- economische redenen, ging later over in een poging tot samenwerking met admiraal Kolchaks' strijdkrachten. Door verschillende, vooral politieke, omstandigheden liep deze onderneming op niets uit en op 24 September en 12 October verlieten de geallieerde troepen, in totaal 43.500 man het operatietooneel. De lezing wordt aanbevolen. Verder zij de aandacht gevestigd op het opstel „Infantry's defense against combat aviation" waarin enkele behartigenswaardige wenken voorkomen. Ten slolte wordt de nieuwe Dodge 6 wiel cross-country Truck met aan drijving op de vier achterwielen vermeld, welke op blz. 73 van dit nummer is afgebeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 72