met enkele alleenstaande afdeelingen of wei met een aaneengesloten vuurlinie te doen heeft. In het laatste geval zal men genoodzaakt zijn het vuurgevecht aan te gaan, tenzij met steun van het eigen artillerievuur de voorwaartsche beweging' kan worden hervat. In het eerste geval moet op den voorgrond staan dat alleenstaande vijandelijke afdeelingen den aanval niet lang mogen ophouden. Dergelijke afdeelingen vallen het vlugst door omvatting c. q. omsingeling. Zoodra men op zoo'n afdeeling stuit moet men er op bedacht zijn, dade lijk flank en rug aan te vallen. Eerst wanneer dit niet mogelijk is, mag men aan een meer of min frontalen aanval denken. De brigade, welke vuur krijgt, gaat onverwijld liggen, gebruik makende van in de onmiddellijke nabijheid zijnde dekkingen. In het algemeen moet eene afdeeling, welke bij verrassing onder sterk en werkzaam vuur komt, onmiddellijk gaan liggen. De verliezen worden dan minder en de aanvoerders houden de manschappen in de hand. Vervolgens moet worden nagegaan waar de vijand isdit ge schiedt door degenen die over een kijker beschikken, de rest blijft zoo gedekt mogelijk liggen. Eerst wanneer men zoo ten naastebij weet waar de vijand is, kunnen de bevelen juist worden gegeven. De afdeeling welke op een mitrailleur in front stuit, moet niet denken dat men dezen onder den voet kan loopen onder het mitrailleur-vuur zou ze weldra vernietigd zijn. G. V. I. De sectie-commandant geeft nu aan de voorste 82/1/2/4/ brigade het bevel om het vuur te openen (doel, vizier) en beveelt de andere brigade(s) om voor waarts te gaan tegen de rechter of linker flank van G. V. I. het nest. Opent de vijand het mitrailleurvuur op 84/2/3/ deze brigade dan gaat deze liggen en vuren en (dan kan en) moet de eerst vurende brigade voor waarts gaan en wordt deze de den vijand flan- keerende, troep. Elke brigade waarop de vijand vuurt, houdt halt en vuurt; elke brigade waarop de G. V. I. vijand niet vuurt, gaat vooruit. De sectie blijft 84/1/ in de diepte geéchelonneerd. G.V. I. Aan den compagniescommandant wordt per ordon- 85 nans bericht gezonden. Wellicht heeft deze gele genheid met eigen mitrailleurs te steunen of (via den bataljonscommandant) met artillerievuur te doen steunen. 630

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 8