Ie Regt. Infie. Mr. Corneiis, 3 Oct. 1926 16e Baton 800 n. m. No. Bevel I. Een 30 man sterke bende onder Radja Lobak werd heden morgen in de omgeving van Buitenzorg gesignaleerd. II. Begeef U den 4en Oct. met 4 brigades per vroegtrein naar Buitenzorg en vervolg evengenoemd bendehoofd. De korps (compos) ct. B. Aan Den Kapt. (luit. of onderlt.) A. Het verdient geen aanbeveling om in een dergelijk bevel uit drukkingen als „hardnekkig vervolgen", „dood of levend in handen vallen", e.d. te bezigen. Dergelijke „dikke" woorden sorteeren in den regel weinig effect. Zooals reeds werd gezegd, is de opdracht sober gesteld en lijkt zij oogenschijnlijk zelfs geheel onvoldoende. Na kennisneming van de uitgebreide instructie, bestemd voor het bendehoofd, zal het den lezer duidelijk worden, dat het hierboven weergegeven bevel den achtervolger voorloopig vol doende houvast biedt. Het geldt hier namelijk een snipperjacht, waarbij de snippers door menschen worden voorgesteld. De bewapening, uitrusting, legering en verpleging van den troep gaan wij nu maar stilzwijgend voorbij. Een en ander mag als bekend worden ondersteld. Ziehier hetgeen het bendehoofd moet weten. Ie Regiment Infanterie 16de Bataljon Meester Corneiis, 2 Oct. 1926, No. 500 m- Geheim. Instructie en Programma van Actie. 3 October: Begeef U als commandant over 1 sergt. 1 korpl. 25 manschappen voorzien van roode banden per vroeg trein naar Buitenzorg. Deze afdeeling stelt een inlandsche bende voor, welke door eenige brigades v/h N. I. leger zal worden achtervolgd. 722

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 26