De commandant treedt op ais bendehoofd, onder den naam van Radja Lobak. Van Buitenzorg terstond afmarcheeren naar Leuwigoöng 2 (ten Z. W. van Pr. Menteng) en aldaar overnachten. Vooraf nabij het station te Buitenzorg één man achterlaten, die zich laat gevangen nemen door de achtervolgende troepen, welke op den 4en Oct. met denzelfden trein en op hetzelfde uur te Buitenzorg aan komen. Deze man moet weten, waarheen de bende zich verplaats!. Ten einde vergissingen te voorkomen, wordt de naam „Leuwigoöng 2" ten overvloede op een stuk papier geschreven en dit opgeborgen in de voering van de jas of in een schoen. De gevangene ondergaat een verhoor en zal ten slotte moeten mededeelen, dat de bende naar Leuwigoöng 2 vertrokken is. 4 October: Marcheer van Leuwigoöng 2 naar het kam pongcomplex Djogdjogan. Er worden 3 manschappen achtergelaten, die aanvankelijk met de bende afmarcheeren, doch zich dan bovenstrooms van de kam pong Leuwigoöng 2, b.v. ter hoogte van hoogtepunt454, verdekt opstellen, om des nachts het bivak van den achtervolger te beslui pen, binnen te dringen en de officieren onschadelijk te maken. Hiertoe moet de roode gevangene uit Buitenzorg, die natuurlijk precies op de hoogte is waar commandant en officieren gelegerd zijn en waar de posten zijn opgesteld, hun de behulpzame hand bieden. Hij zal trachten nog vóór het vallen van den avond met de achtergelaten manschappen in contact te komen, om gezamenlijk het plan voor te bereiden en het uur van de actie te bepalen,, waarna hij weder ongemerkt naar het bivak terugkeert. Zonder argwaan op te wekken, zal hij b v. tijdens het baden de vereischte aanraking zien te verkrijgen. Het spreekt vanzelf, dat zijn mak kers hem hierin tegemoet komen en het bendehoofd allen van te voren behoorlijk heeft geïnstrueerd. Elk contact met de bevol king moet dien dag worden vermeden. Van de binnengedrongen djahats vallen uiteraard een of meer in handen van den troep, zoodat de achtervolger van hen kan vernemen dat de bende is uitgeweken naar het complex Djog djogan. Ten einde te verhinderen, dat de „kompeuni" een andere route neemt dan de bende waardoor de hinderlaag op 5 Oct. niet tot haar recht zou komen zullen de gevangenen eerst Tjibadak, dan Tjisoerian en ten slotte Djogdjogan noemen als de plaatsen,, waarheen de bende is uitgeweken 5 October: Van laatstbedoeld complex Zuidwaarts marcheerenr ten einde de bevolking aangaande de ware marschrichling te misleiden. 723

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 27