pagniescommandant bijstaan in alles wat de onderlinge samenwerking in de compagnie en met de nevencompagnieën kan bevorderen, zich daartoe in verbinding met de comman danten van de nevensecties stellen en met hen de keuze van de vuurstrooken der geweermitrailleurs in dier voege regelen dat die vuurstrooken elkander zooveel mogelijk kruisen. 215 De compagniescommandant zal in de eerste plaats zorgen voor een verzekerde samenwerking tusschen de secties van zijne compagnie en zich voorts mondeling verstaan met de commandanten van de nevencompagnieën voor het verkrijgen van een goede aansluiting der vuur strooken van de compagnieën onderling De bijzondere aandacht welke aan deze aangelegenheid moet worden geschonken, mag evenwel niet tot overdrijving leiden (A. V. O. oefeningen), b. v. niet tot een onvoldoende vuur voor het front van een vak. Het infanterievuur. Het infanterievuur bij de vorenomschreven verdediging heeft eene andere beteekenis dan het infanterievuur bij den aanval en daarom bestaat er ook een verschil in het gebruik der mitrailleurs, geweermitrailleurs en geweren. Bij den aanval dient het vuur om den vijand zoodanig G.V.l. te beïnvloeden, dat zijn vuur de beweging der eigen infan- 17/2/ terie zoo min mogelijk hindert. 17/1/, Het vuur is hier een hulpmiddel om de manoeuvre te 13,55 doen slagen. De manoeuvre is hoofdzaak Slechts jy de manoeuvre en nimmer het vuur kan tot eene beslissing 147/'./'leiden- A.T.V. Bij de verdediging dient het vuur om 's vijands 151/2/ aanval te breken, om diens aanval te doen ineenstorten vóór de voorste verdedigingslijn en is de manoeuvre een middel dat eerst te baat wordt genomen als het vuur niet in staat A.T.v. is geweest den vijand te beletten binnen te dringen, in welk 147/5/ geval het handgemeen een phase van de manoeuvre G.V.l. ontstaat, dan wel door te dringen, in welk geval de tegenstoot 176 moet worden toegepast. Het vuur is hier hoofd zaak. In zekeren zin zou men dus kunnen zeggen: Bij den aanval steunt het vuur de manoeuvre. Bij de verdediging steunt de manoeuvre het vuur. Mitrailleurvuur. Bij den aanval van af de middelbare afstanden kun nen ook mitrailleurs aan den strijd deelnemen, doch deze zullen het vuur zoo laat mogelijk openenbij voor keur worden zij op de lagere middelbare en k 1 e i- G.V 1 44/2/ 157/7 748 /2' 12/1/

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 52