getroffen, zullen er toe leiden dat weldra schetsen, welke 106 een voldoend algemeen denkbeeld van de regeling van het 215 vuur geven, kunnen worden vervaardigd. De kleine dingen, 216 waarop het trouwens niet zoozeer aankomt en welke boven- 171/2/ dien moeilijk op de schetsen (schaal) zijn aan te geven, kunnen nader worden geregeld, en wanneer de beschikbare tijd zulks toelaat, zoo noodig en voor zoover mogelijk nog worden ingeschetst. Ook moeten er, althans binnen het bataljon, maatregelen worden getroffen, dat eenvormige schetsen of calques worden opgemaakt, anders staan voor het snel tot stand komen van de compagnieschetsen en de bataljonsschets (verzamelschets) allerlei belemmeringen in den weg als verschil van schaal, verschil van aanduiding der vuurstrooken voor geweermi trailleurs, mitrailleurs, artillerie, schetsen en calques door elkaar, enz. Men kan b. v. de vuurstrooken van de geweermitrailleurs met horizontale, die van de mitrailleurs met verticale lijnen in zwart potlood aangeven (kruisvuur met verdubbeld aantal) die van de artillerie, waarin de nummers, geel kleuren (c. q. alleen de randen) terwijl de schaal 1 5000 zou kunnen zijn. Noodzakelijk is het verder stipt de hand te houden aan A.T.V. dg bepalingen betreffende noordlijn, vermelding der schaal, .•1,ö0.e vastlegging van punten of wegen, teekens voor schetsen en V[ge troepen, gebruik van gekleurd potlood, enz. Men bedenke bij een en ander dat bij den compagnies commandant 3 en bij den bataljonscommandant 6 a 7 schetsen kunnen binnenkomen. Een ieder, die een vuurschets maakt, moet tegel ij k voor een doordruk zorgen. Het voor deel daarvan overtreft verre den daaraan verbonden last. Het gebruik der mitrailleurs. (Voor een algemeen overzicht zijn ook de beginselen van het gebruik bij den aanval en van de splitsing behandeld). A.T.V. De mitrailleurs maken deel uit van de infanterie, vormen 141/1/ derhalve een onderdeel van het hoofdelement in den strijd, en G.V.l. worden niet gerangschikt onder de overige wapens en 14/1/ organisatiën. Eene mitrailleurcompagnie is dan ook eene compagnie infanterie, met mitrailleurs bewapend. De laagste eenheid, waartoe ten onzent mitrailleurs organisatorisch behooren, is het regiment infanterie (een compagnie a 3 peletons elk a 3 secties van 2 mitrailleurs). G.V.l. De vuurkracht van de infanterie zetelt in hare mitrailleurs, la/1 geweermitrailleurs, geweren, karabijnen en handgranaten, de 10/1/ hoofdvuurkracht wordt gevormd door de mitrailleurs en 754

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 58