De mitrailleurs worden in verband met de ontvangen opdrachten in grooter of kleiner aantal toegewezen aan Q.V.l. bepaalde onderdeelen of wel krijgen geheel eene afzonderlijke 18/2/ vuuropdracht (in welk geval zij onder eenhoofdig bevel blijven) of gedeeltelijk een afzonderlijke vuuropdracht. De splitsing van de compagnie (een peloton). De volle vuurkracht van de compagnie (een peloton) mitrailleurs kan alleen dan worden benut wanneer zoodanige afdeeling na een intensieve verkenning door den commandant en volgens een door den commandant van de afdeeling waartoe ze behoort of waaraan ze is toegevoegd, opgemaakt plan en verder onder bevel van den mitrailleurcomman dant wordt ingezet en het geheele voorterrein kan bestrijken met in onderling verband samenwerkend flankeerend, frontaal en kruisvuur in vereeniging met zoodanig vuur van de ge weermitrailleurs en geweren. Onder voorterrein dan begrepen zoowel het terrein vóór den verdediger als dat vóór den aanvaller. De tijd voor het verrichten van zoodanige verkenning en het opmaken van een plan is bij de verdediging meermalen wel beschikbaar doch ontbreekt meestal bij den aanvaller. Vandaar dat bij de verdediging de mitrailleurs veelal in één hand worden gehouden om ze volgens een weloverwogen plan onder eenhoofdig bevel te gebruiken, waarvan alleen wordt afgezien wanneer de ter reinsgesteldheid dan wel de uitgestrektheid van het terrein of de verbindingsmogelijkheden een eenhoofdig bevel te zeer bemoeilijken dan wel onmogelijk maken, in welk ge val toevoeging aan de onderdeelen, dus splitsing van de afdeeling plaats vindt en het eenhoofdig bevel derhalve vervalt. Zulks zal ook het geval zijn bij de mitrailleurs, welke in nauwe samenwerking met andere infanterieafdee- lingen moeten optreden. Het onder eenhoofdig bevel staan, beteekent geenszins dat de mitrailleurs in één vuurstelling staan. Steeds, zoowel bij de verdediging als bij den aanval en ongeacht eenhoof dig bevel of splitsing, zijn de mitrailleurs op het gevechts- veld in de breedte en in de diepte opgesteld. Bij den aanval wordt een nuttig gebruik van de mi trailleurs het best verzekerd door toevoeging van mi trailleurs aan de verschillende andere infanterieafdeelingen, welke daarvoor in aanmerking komen, b. v. de bataljons in eerste linie, op een vleugel, op een flank, enz. (door deze aan compagnieën in eerste linie, op een vleugel, flank) zulks met het oog op het terreinwinnen, het binnen- en door dringen, de beveiliging.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 60