226/3/ b worden gehouden met hetgeen de bataljonscomman dant daaromtrent heeft bevolen. Ook bij de verdediging blijft het beginselvuur gaat boven dekking. Alleen datgene wordt bevolen, wat ook ten uit voer kan worden gelegd. Van aanwezige dekkingen dient voor gezichts- en vuurdekkingen gebruik te worden gemaaktvoor zoover niet toereikend moeten de verder hiervoor benoodigde dekkingen worden aangelegd, waarbij de andere noodzakelijke werkzaamheden als vrij maken van schootsveld, het opmeten van afstanden, enz. niet mogen worden verwaarloosd. Van groote beteekenis is het maskeeren (camou- 174/2/ fleeren) voor, tijdens en na de werkzaamheden. Maskeering gaat voor boven den aanleg van dek kingen. Eene matige dekking, zorgvuldig gemaskeerd, is van meer waarde dan eene sterke dekking, welke gemakkelijk door vliegeniers is te zien. Van den aanvang af moet nauwgezet worden toegezien op de maatregelen welke genomen wor- 174/1/ den om den aanvaller zoo lang mogelijk in het onzekere te laten omtrent de juiste plaats waar en de wijze waarop de compagniescommandant zijne troepen heeft opgesteld. Dikwijls zal het niet mogelijk zijn overdag te werken. Ook zal het werken overdag afhankelijk kun nen zijn van het uur in verband met de schaduw van de zon of eene bewolkte lucht. De plaats van schijndekkingen wordt door den 219/2/ compagniescommandant aangegeven. Bij het beoordeelen van de gereedheid voor het gevecht en de mate van rust moet er voortdurend op gelet worden dat de troep gevechtsvaardig blijft en niet te zeer door de werkzaamheden vermoeid wordt. Verder moet er voor worden gewaakt dat zoo min mogelijk menschen aan de rust worden onttrokken, daarom dient men voor den veiligheids- (waarnemings) dienst niet meer menschen te be stemmen dan beslist noodig zijn. Bekend moet wor den gemaakt op welke wijze de compagnie zal worden gealarmeerd. Acht de compagniescommandant noodig aanwij- 208/1/ zingen te geven voor de vuuropening dan dient hij zulks te vermelden opdat de sectiecommandanten volgens deze kunnen handelen. 806

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 10