4. Plaats reservesectie c.q. neventaak. 213/2/ Als regel houdt de compagniescommandant min stens een sectie in reservehij moet de sectie commandanten in de vuurlinie omtrent de plaats inlichten, dan kunnen deze daarmede rekening houdenook hier is samenwerking noodig. De plaats kan op het oogenblik slechts ongeveer worden aangewezen, aangezien de juiste opstel ling, door den commandant van de reservesectie, eerst later kan worden bepaald, afhankelijk als zulks weder is van de opstelling van de troepen in de vuurlinie. Bij de bepaling van de plaats door den com pagniescommandant geldt als algemeen beginsel dat in alle échelons de afstand tot de meer naar voren geplaatste afdeeling kleiner dan bij den aan- 188 1' val moet worden genomen ten einde bij een door dringen des vijands sneller te kunnen ingrijpen. Bij de verdediging moet de reservesectie van den beginne af zoo dicht aangetrokken worden als de breedte van het compagniesvak en de gesteldheid van het terrein gedoogen. Men zal dus haar afstand tot de vuurlinie niet zooals bij den aanval steeds kleiner maken, naarmate de afstand tusschen den vijand tot de vuurlinie minder wordtbij de verdediging moet ook de reserve de dekking welke het terrein biedt vergrooten met doelmatig aan te leggen dekkingen; deze zouden niet kunnen worden benut wanneer de reserve eerst op grooten en dan met steeds kleiner wordende afstand achter de vuurlinie werd gehouden. Moeten deelen van de reservesectie beschikbaar worden gesteld om de secties in de vuurlinie hulp te verleenen bij de uitvoering van werkzaamheden, dan wordt de regeling daarvan medegedeeld. 5. Regeling ontladen geweermitrail leur- en geweermitrailleurmunitie- karren, beschikbaarstelling pionier gereedschap, hindernis-, maskeerings-, camouflage-, gasafsluitingsmateriaal. Zooals bij den aanval eene regeling noodig is voor het afladen van de geweermitrailleur- en ge- weermitrailleurmunitiekarren, daar anders 72 man daarop zouden afstuiven, is zulks ook noodig bij de verdediging. De karren gaan zoover naar voren als verband met de vereischte dekking, vooral 807

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 11