Indien aan de compagnie mitrailleurs zijn toege- G.V.I 216/1/ voegd, dan zal de compagniescommandant de op drachten en de opstellingsplaatsen dier mitrailleurs vaststellen. Betreffende het bepalen van de doelen, welke het eerst onder vuur moeten worden genomen en blz. 499 het oogenblik van vuuropening, de bevoegdheid van G.V.I. 178 den mitrailleurcommandant inzake het op eigen 102/11/21 initiatief afgeven van vuur en het uitdrukkelijk be- 154/1//2/ palen dat alleen mag worden gevuurd ter voldoe ning aan de opdracht, geldt hetzelfde als bij den aanval werd besproken. Wanneer de compagniescommandant zelf heeft ver kend, hetgeen meestal het geval zal zijn, kan hij de 216/1/ plaats nauwkeurig aangeven, dus niet „ongeveer" 102/2/ zooals gewoonlijk bij den aanval. Als richtsnoer bij het kiezen van de stelling geldt o. a. het volgende: De plaats der mitrailleurs is als regel achter 182/1/ de voorste secties, ten einde niet te spoedig buiten gevecht te worden gesteld; échelonneering in de 182/2/ diepte is noodig terwijl opstelling van mitrailleurs ter bescherming van niet aangeleunde vleugels van groot belang is. Bij het kiezen van de plaats moet worden gedacht blz. 750; aan hetgeen werd besproken omtrent frontaal en 761 flankeerend vuur, het vuur over en langs eigen troepen. Is het niet mogelijk domineerende opstellingen te vinden of vuur door openingen in de eigen opstel ling af te geven dan moet men ze in de voorste secties plaatsen en de daaraan verbonden nadeelen in den koop nemen. G.V.I. 179/2/ Zij worden opgesteld in goed verborgen en zoo mogelijk ook tegen vuur gedekte opstellingen (mi trailleurnesten) waarbij het aanbeveling kan ver- 179/3/ dienen hiervoor niet die punten te kiezen, welke daarvoor bij een eersten blik op de kaart het meest aangewezen blijken, omdat de mogelijkheid bestaat, dat de vijand zijn artillerievuur richt op de punten, v/aar hij redelijkerwijze mitrailleurs kan vermoeden, zonder dat hij echter daaromtrent zekerheid heeft. 181/1/ Het voorbereiden van meer stellingen dan gelijk tijdig kunnen worden bezet, is noodig. Wellicht zal de reservesestie der compagnie hier bij moeten helpenzulks dient dan te worden gere geld. 812

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 16