110/3//5/ 110/4//5/ 110/5/ 73/3/ 131/5/ T3/3//5/ 212. 201. 30/1/ 110/7/ De munitiepost moet tegen gezicht en zoo mo gelijk tegen vuur gedekt zijn en staat onder com mando van den fourier die enkele manschappen ter beschikking krijgt. De dekking tegen vuur kan door een daartoe aangewezen gedeelte van de compag niesreserve worden verbeterd. De munitie (geweermunitie en geweermitrailleur- munitie in houders) van den munitiepost worden door den compagniescommandant gevraagd aan den bataljonscommandant en bij het munitiedepot ge haald door een patrouille onder een gegradueerde. Telkenmale wanneer het grootste deel is opgebruikt waarschuwt de fourier den compagniescommandant, die dan maatregelen treft voor de aanvulling. Bij het halen van munitie uit den voorraad van het munitiedepot, worden de ledige geweermitrail- leurmunitiehouders, welke door de handlangers zijn bezorgd bij den munitiepost, gebracht naar het muni tiedepot, alwaar de hervulling plaats heeft. De brigades halen de munitie van den munitiepost, de handlangers nemen dan de ledige geweermi- trailleurmunitiehouders mede. Evenwel wordt bij de verdediging ook nog elders dan in den munitiepost reservemunitie opgelegd. In verband met de belangrijkheid van de gevechts opdrachten zijner brigades vraagt de sectiecomman dant de benoodigde hoeveelheden reservemunitie bij den compagniescommandant aan, terwijl de brigade commandant zorgt vóór den aanvang van het gevecht reserve-munitie in de gevechtsopstellingen gereed te doen leggen, vooral voor de geweermitrailleurs. Ook doet hij op de punten, waar zij vermoedelijk noodig zullen zijn, handgranaten gereed leggen. Voor deze munitie worden munitienissen gereed gemaakt. in de gevechtspauzen moet er aan gedacht wor den om de munitie te doen aanvullen. Ook bij de verdediging levert de munitievoorzie ning moeilijkheden op, ai zijn deze niet van zoo'n bijzondere beteekenis als bij den aanval. Daarom moet ook bij de verdediging van elke gelegenheid om de munitie aan te vullen gebruik worden ge maakt. Men weet nooit wat de naaste oogenblikken zullen brengen. De aanvulling van munitie voor de c.q. toege voegde mitrailleurs geschiedt buiten bemoeienis van den compagniescommandant door den comman dant der mitrailleurcompagnie. 815

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 19