13 Geneeskundige dienst. 226/3/ i Hierbij dient te worden vermeld de voor de com pagnie van belang zijnde bevelen voorden genees kundigen dienst uit het bataljonsbevel. Is daarin geneeskundig personeel voor indeeling bij de compagnieën aangewezen dan moet dit van bevelen worden voorzien. O.V.G.D. Is de hulpverbandplaats reeds bekend dan moet 35/1/; 36/2/ daarvan mededeeling worden gedaan. De verzamel plaats voor marschvaardige gewonden kan niet blz. 504 worden bekend gemaakt om dezelfde reden als bij den aanval reeds besproken. G.V.I. 30/1/ Van de gevechtspauzen moet gebruik worden gemaakt om de gewonden te doen afvoeren. Voor een vlot verloop van zaken verdient het aanbeveling om het geneeskundig personeel tijdig op de hoogte te stellen van de opstelling van de compagnie en bij den aanleg van verbindingspaden of -wegen al dadelijk met een eventueelen afvoer van gewonden daarlangs rekening te houden (vol doende breedte, aanleg bruggetjes over sloten en stroompjes). 14. Verpleging. Rekening moet worden gehouden met hetgeen het bataljonsbevel c.q. dienaangaande mocht bevatten 226/3/k. o.a. in de eerste plaats voorziening in de behoefte aan drinkwater of thee. Naar gelang van het tijdstip van den dag moet men het maal doen nuttigen dan wel naar gelang van de zich voordoende gelegenheid. Ook bij de verdediging moet men voor een gevulde maag zorgen. Van de gevechtspauzen moet gebruik gemaakt 30/1/ worden om verplegingsmaatregelen te treffen (aanvoer, spijsbereiding, enz.). Handelingen van den compagnies commandant tijdens het gevecht. De leiding houdt de compagniescommandant in handen door den sectiecommandanten in de vuur linie aanwijzingen te geven betreffende de vuur- opening, door aan gebeurlijk toegevoegde mitrailleurs de doelen welke het eerst onder vuur moeten worden genomen, alsmede het oogenblik van vuuropening aan te geven en stellingverandering te gelasten, door bevelen aan de reservesectie. 816

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 20