Ook kan hij zijn invloed doen gelden door het 34/2/ plegen van overleg met de commandanten van 221 nevencompagnieën en van den commandant van niet toegevoegde doch wel ondersteunende mitrail leurs inzake het afgeven van vuur; verder door den bataljonscommandant geregeld op de hoogte te houden van het verloop van het gevecht bij zijn compagnie. Wellicht heeft deze gelegenheid om met artillerie of mitrailleurs te doen steunen, c.q. mitrail leurs toe te voegen. De compagniescommandant waar schuwt den bataljonscommandant wanneer het vuur der artillerie op van te voren bepaalde punten moet worden gelegd en zendt hem onmiddellijk bericht, wanneer hij de plaats van vijandelijke artillerie of mitrailleurs heeft kunnen vaststellen. In de gevechtspauzes zal hij de munitie doen 30/1/ aanvullen, dekkingen doen verbeteren, beschadigd materieel doen herstellen of doen vervangen door ander, de verbindingen controleeren, zorgen voor de verpleging van den troep vooral door voorziening van drinkwater o. a., de gewonden doen afvoeren, enz. Verder moet hij zorgdragen dat de manschappen 30/3/ voortdurend worden bezig gehouden, waardoor hen wordt belet na te denken over het dreigend gevaar; zoodoende wordt hun moreel hooggehouden. De ontzenuwende invloeden, welke inwerken op troepen die moeten verdedigen, kunnen het moreel belangrijk doen dalen en voortdurend moeten de lagere aanvoerders er op bedacht zijn dit te beletten. A. T. V. 169 Ook hier is een krachtige, doelbewuste 167a bevelvoering, een der werkzaamste midde- 167f len; verder is noodig een goede zorg voor de verpleging en moeten die maatregelen worden 163 getroffen welke verband houden met de kennis van 165 de algemeene eigenschappen van de mensch als- 166 mede van de bijzondere eigenschappen van den landaard en van het individu. G. V. 1.30/1/ Ook bij de verdediging moet de compagnies commandant indachtig zijn dat zijn werkzaamheid geen oogenblik mag verflauwen. 222/11 Is de vijand in het door de compagnie te verdedigen terreingedeelte doorge drongen, dan zal de compagniescommandant persoon lijk den tegenstoot leiden van de compagniesreserve en van alle andere beschikbare geweer-dragenden. 222/2/ Wordt de vijand door dien tegenstoot terugge worpen, dan wordt hij buiten de eigen opstelling 817

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 21