noemen en in elk der onderdeelen van den wedstrijd zijn behoor lijke prestaties te zien gegeven, terwijl alle deelnemende officieren hebben blijken gegeven zich behoorlijk voor de af te leggen proe ven te hebben voorbereid. Van de ingeschreven 22 paarden werden 2 teruggetrokken, tei- wijl 1 bij de voorkeuring afviel. De overige 19 paarden namen alle deel aan den wedstrijd. Een overzicht van den wedstrijd geeft bijlage 1, waarin zijn opgenomen de namen der deelnemers met hunne paarden en de resultaten der verrichtingen benevens de rangschikking en de beoordeeling van de onderdeelen. Tevens blijkt hieruit, dat ge durende de "proeven 5 paarden uitvielen en bij de eindkeuring nog 2, zoodat 12 paarden aan alle proeven voldeden. Beoordeeling dressuur. De toe te kennen punten werden volgens de navolgende begin selen geregeld. Van het totaal aantal te behalen punten in elk der drie gangen stap, draf en galop, zal het totaal voor stap het kleinst en voor galop het hoogst moeten zijn. Bij het uitvoeren der bewegingen in elk der gangen moet het totaal van het aantal punten voor een en dezelfde beweging eveneens volgens dezen maatstaf worden beoordeeld, dus b"v. een wending in galop wordt hooger beoor deeld dan in draf; het totaal der met wendingen te behalen punten in draf, moet lager zijn dan hetzelfde in galop. Bijlage 2 geeft aan de regeling van de toe te kennen punten in de dressuurproef hierin is onderstreept wat beoordeeld moest worden. Het aantal te behalen punten in stapoefeningen is 60-, in draf 204- en in galop 222; voor de overige onderdeelen, die met het eigenlijke, door africhting verkregen gaan van het paard minder te maken hebben en meer tot het gewenningswerk gerekend moe ten worden 90 punten, terwijl de factor algemeene indruk op 24 werd gesteld. Conditiebeoordeeling. Bijlage 3 werd opgemaakt door de militaire paardenartsen der le kl. L. E. Hinrichs, Dr. J. C. Witjens en Dr. L. van Leeuwen. Prijsuitreiking. Den 28en Juni had op het raceterrein te Tegallega, alwaar de P. M. H. S. in combinatie met de P. W. S. een tweedaagsch con cours hield, de prijsuitreiking plaats. Zijne Excellentie de Gouverneur-Generaal, die dit concours met Zijne tegenwoordigheid vereerde, reikte den eereprijs van H. M. de Koningin uit aan den winnaar, den len luitenant der Cavalerie J. H. Daams. De Generaal Kroesen Beker werd gewonnen door het garnizoen Bandoeng, vertegenwoordigd door de le luitenants der cavalerie H. Wessel (met 2 paarden) en J. H. Daams. 835

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 39