verkenning aan de ondercommandanten per ordon nans schriftelijke bevelen omtrent dé door dezen te bezetten terreingedeelten en zoo noodig omtrent den daarheen te volgen weg. Willen deze bevelen den ondercommandanten tijdig bereiken dan is het noodig dat de compagniescommandant op het oogenblik dat hij vooruitsnelt een ordonnans (wielrijder) medeneemt en den oudsten sectiecom mandant opdraagt naar welk punt en langs welken weg hij zich met de compagnie moet begeven opdat hij door den ordonnans kan worden gevonden. Is voor een persoonlijke verkenning geen tijd 169/2/ beschikbaar dan worden evenbedoelde bevelen vol gens de kaart gegeven. Waaromtrent de compagniescommandant zijn on dercommandanten alzoo heeft in te lichten bij het geven van zijn bevelen is in het volgend overzicht opgenomen. Compagniesbevel. 1. Vijand, eigen troepen (o. a. artillerie), terrein. 2. Taak bataljon, taak compagnie, plaats andere compagnieën en bataljonscommandant, opstelling steunende artillerie (met vuurstrook), opstelling steu nende mitrailleurs (met vuurstrook). 3. Taak voorste secties; samenwerking tusschen de secties en met de nevencompagnieën; aanslui ting der vuurstrooken; bijzondere maatregelen voor bescherming van scheidingslijnen; uit te voeren werkzaamheden o. a. (maskeering, camouflage, schijn- dekkingen) c. q. volgorde daarvan; gereedheid voor het gevecht; rust; alarm; aanwijzingen voor vuur- opening. 4. Plaats reservesectie c. q. neventaak. 5. Regeling ontladen geweermitrailleur- en geweer- mitrailleurmunitiekarren, beschikbaarstelling pionier gereedschap, hindernis-, maskeerings-, camouflage- en gasafsluitingsmateriaal. 6. Verkenning, beveiliging, verband, verbinding. 7. Luchtafweer. 8. c. q. Taak en opstelling toegevoegde mitrailleurs (met vuurstrook). 9. c. q. Regeling samenwerking artillerie. 10. Regeling controle door compagniescommandant. 11. Plaats compagniescommandant. 12. Munitie. 13. Geneeskundige dienst. 14. Verpleging.

Indisch Militair Tijdschrift | 1926 | | pagina 6